ANASAYFA / Eğitim Programları / Android İşletim Sisteminin Özellikleri

Android İşletim Sisteminin Özellikleri

Android işletim sistemin en önemli özelliği açık kaynak kodlu olmasıdır. Dünyada hızla yayılmasının en büyük nedeni de budur. Bu özellik sayesinde programcılar kendi Android uygulamalarını geliştirebilmekte ve bu şekilde uygulamalar hızla artmaktadır. Googele’ın Andorid’i satın aldığını duyurmasından sonra Android medyada popüler olmuştur. Bu tarihten sonra dünyanın önde gelen mobil cihaz üreticileri yeni modellerinde Andorid işletim sistemini kullanmaya başlamıştır.
Android’in temel özellikleri arasında Flash, multitouch ve multitasking sayılabilir. Diğer yandan Android işletim sisteminin dünyada popüler olmasını sağlayan en önemli etkenlerin başında Android Market gelmektedir. Diğer mobil işletim sistemlerinin de bu tarz online mağazaları vardır. IPhone’da dünya çapında yaygınlaşasını ve bu kadar çok sevilmesini bir nevi Iphone mağazasına borçludur. Ancak Android Market, diğer mobil işletim sistemlerinin marketlerine göre çok daha fazla ücretsiz uygulama barındırmaktadır. Bu nedenle de daha çok tercih edilmektedir.

android
Iphone 4S’le gelen Siri uygulaması sayesinde, Iphone’a sesli komutları uygulayabilme yeteneği kazandırılmıştı. Aynı özelliği Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlarda da yakında göreceğiz. Bu özellik sayesinde telefonumuza dokunmadan tüm işlemlerimizi yapabileceğiz. Burada özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu belirtmem gerekiyor. 2013 yılına kadar bu teknolojinin olgunlaşması beklenmektedir.
Yakın zamanda Android işletim sistemi bir takım anlaşmalarla kredi kartı taşımadan alış veriş yapma imkânı sunacaktır. Bunun için Android yüklü mobil cihazınızın bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Okulum Temiz Belgesinde Okullarin Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir

Okulum Temiz Belgesinde Okulların Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir

23 / 100 Altyapı Rank Math SEO Okulum Temiz Belgesinde Okulların Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir GÜVENLİK …

1 Tanecik Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir