Ana Sayfa / Eğitim Haberleri / Eba Canlı Ders Atamadan Son Değişiklikler
MAsal

Eba Canlı Ders Atamadan Son Değişiklikler

Eba Canlı Ders Atamadan Son Değişiklikler

22 Eylül Salı gününden itibaren uygulanacak olan EBA Canlı Ders sisteminde yapılan değişiklik ve yenilikler:

* 22 Eylül Salı itibarıyla 1 – 4. sınıflar ve Hazırlık sınıfları Pazartesi – Cumartesi günleri dahil her gün 8:30 – 20:20 arası istenilen saatte “Canlı Ders” yapılabilecek.

* İlkokuldaki branş öğretmenleri harici canlı derslerini kendileri oluşturacak.

* İlkokul müdürleri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler.

* Ortaokul ve Lise için canlı dersler yine okul müdürlükleri tarafından belirlenen saatlerde oluşturulmaya devam edilecek.

meb merkez teşkilatı birimleri

* 1 – 4. sınıflar ve Hazırlık sınıfları için haftalık açılabilecek canlı ders için bir kota uygulanmayacak.

* 1 – 4. sınıfların canlı dersleri sınıf öğretmenleri tarafından oluşturulacak (daha önce okul müdürlükleri tarafından yapılıyordu).

* 22 Eylül itibari ile 5, 6, 7, 9, 10, ve 11. sınıflar haftalık 24 saat, 8 ve 12. sınıflar haftalık 36 saat canlı ders yapabilecekler.

* Canlı dersler 5-12 sınıflar için haftanın 6 günü Pazartesi – Cumartesi 6 gün, her gün aynı saat olacak şekilde planlandı.

* İlkokulda görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerimiz Harici Canlı Ders oluşturma konusundaki açıklayıcı videoya EBA portalında kendi sayfalarından erişilebilirler.

*Harici Canlı ders yani ilkokullar canlı dersleri bilgisayarlarındaki zoom programı veya internetten zoom.us üzerinden öğretmenin kendi tarafından alacakları zoom üyeliği üzerinden meeting oluşturma şeklinde yapılacak. Burdaki id ve pasword eba canlı dersler harici canlı ders kısmına işlenecek ve öğrencilere EBA üzerinden otomatik gidecek. Dersler saati gelince öğretmen tarafından eba üzerinden başlatılacak, öğrenciler de eba üzerinden katıl diyecek.

* İl ve sınıf seviyesi bazında yeni canlı ders yapılabilecek ders saatleri http://www.eba.gov.tr/#/sinif-bazli adresinden öğrenilebilir.

Yaşadığınız ili ve bulunduğunuz sınıf seviyesini seçerek 22 Eylül itibari ile Canlı Ders yapılabilecek saat aralıklarını öğrenmek için tıklayınız.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir