yetiştirme kursu

İdarecilerin Yetiştirme Kursunda Görev Alması ve Ek Ders

yetiştirme kursu
İdarecilerin Yetiştirme Kursunda Görev Alması

İdarecilerin Yetiştirme Kursunda Görev Alması

Yetiştirme kurslarının ilk defa açılacak olması sonucu kafalarda cevaplanmasını bekleyen bir çok soru işareti bulunmaktadır. Bir konuda bildiğimiz kadar bir açıklamada bulunmak istedim.

Hafta sonu açılacak olan kurslarda kurs müdürü olarak müdür yardımcısı yada müdür  2 saat ek ders alabilir. Fakat bu 2 saat ek dersin %100 zamlı ek derslerden olup olmayacağı konusunda tam bir netlik yok. Kurs müdürü hafta sonu iki günden 4 saate kadar ek ders ücreti alır. Ücret 18 TL den olma ihtimali var. Ek ders yönetmeliğinde %100 zamlı ek dersin fiili olarak derse girilip girilmemesi konusunda bir açıklama yok. Yakında bir genelge, yada görüş yazısı yayınlanır. Konumuza devam edecek olursak.

Kurs müdürünün yanında okul diğer idarecisi branşının yetiştirme kursuna girebilir. Yani Müdür yardımcısı kurs müdürü olması halinde okul müdür branşının dersinden öğrenciler tarafından seçilmesi halinde mesai saatleri haricinde en fazla 10 saat kurs açabilir.

Müdür yardımcısı 6 saat zorunlu derse girer. İhtiyaç halinde 6 saat daha derse girer ve ek dersini alır. Bunun yanında kurs müdürü değilde 10 saat kadar kurs görevi alır. Şu an gözle görünür durum bu fakat düzenleme gelebilir. Bu bir görüş yazısıdır

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Tasinir yil sonu islemleri

TKYS yıl sonu işlemleri

TKYS YILSONU İŞLEMLERİ Burada anlatacağımız işlem basamakları yönetim raporlarında herhangi fark oluşmamış, muhasebe ile harcama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir