meb

Anasınıfı ve İlkokul Yıl Sonu Yapılacak İşlemler

          Anasınıfı  ve   İlkokul Yıl Sonu Yapılacak İşlemler

1. Ders, Proje, Öğrenci Ürün dosyası, Ders ve etkinliklere katılım Notları e-Okula girilecek. Not Fişleri çıktısı okul idaresinden alınarak kontrol edilip imzalanacak.
2. Davranış notları (1 ve 4. Sınıflar tüm dersler için) Davranış notlarını giren öğretmenler e-Okul raporlar menüsünden çıktı alınıp bir nüshası idareye teslim edilecek.

3. Öğrencinin okuduğu tüm kitaplar sınıf rehber öğretmenlerince e-Okula girilecek.e okul

4. Sosyal etkinlikleri tamamladı bölümü sınıf rehber öğretmenlerince e-Okula işlenecek.

5. E-okulda karne öğretmen görüşü kısmı sınıf rehber öğretmenleri tarafından doldurulacak.

6. Anasınıfları için okul öncesi eğitim gelişim raporu düzenlenecek.

7. Dönem Sonu Rehberlik faaliyet Raporları, sınıf rehber öğretmenleri tarafından hazırlanıp bir nüshası idareye teslim edilecek.

8. Ders defterlerindeki eksiklikler sınıf rehber öğretmenlerince kontrol edilip son güne bırakılmadan tamamlanacak. (Kazanım, devamsızlık bölümlerine her ders için ayrı imza atılacak). Öğretmen nöbet defterinde imzası bulunmayan öğretmenler nöbetleri bulunan günleri kontrol ederek eksik imzalarını tamamlayacaklar.

9. Ders Kesim Raporları tüm öğretmenler tarafından hazırlanıp bir nüshası idareye teslim edilecek.

10. Tüm Öğretmenlerimiz Yaz tatilini geçirecek oldukları adresleri ve telefon numaralarını dilekçe ile idareye teslim edecek.

11. 4.  Sınıf  Öğretmenleri  Yazılı kâğıtları tomarları düzgün paketlenmiş,  üzerinde hangi ders olduğu, o tomarda kaç kâğıt bulunduğu, sınıfları, hangi döneme ait olduğu, kaçıncı yazılı olduğu, belirtilmiş bir şekilde tutanakla idareye teslim edilecek.

12. Proje ve Ders ve Etkinliklerine Katılım ölçeklerinin bir nüshası idareye teslim edilecek.

13. Sınıf dolaplarının üzerini boşaltınız dolap içlerinin gerekli tertip düzenini sağlayınız, şahsınıza ait malzemelerinizi alınız, sınıf, bölüm, derslik, oda, dolap, kapı vb. yerlerin anahtarlarını idareye teslim ediniz.

14. Sınıf panolarını, kulüp panolarını, tanıtım köşelerini 08.06.2017 Perşembe gününe kadar boşaltınız. Grafikleri kaldırınız.

15. Dönemin son günleri olması nedeniyle, derslere zamanında girme ve nöbet hizmeti görevlerine itina gösterilmesi gerekmektedir.

  1. Yıl Sonu Zümre Öğretmenler Kurulu toplantıları yapılıp, toplantı tutanaklarının bir nüshası idareye teslim edilecek.
    17. Şube Öğretmenler Kurulu (ŞÖK) toplantıları 12-15 Haziran 2017 yapılıp, toplantı tutanaklarının bir nüshası idareye teslim edilecek.

NOT: Sınıf  tekrarı  yapılacak  olan  öğrenciler  için  izlenecek  yol:
E-Okul Öğretmen Kullanıcı Girişi – ŞÖK Girişi – Veli İsteği İle Sınıf Tekrarı – Sınıf Listesi’nden kalacak olan öğrencinin seçimi. Onay.

NOT: Sürekli  devamsız  öğrenciler  için  tutanak  tutulacak  ve  öğrencilere  hiç  not  girilmeyecektir. Öğrencilerin  devamsızlıkları  takip  edilerek  devamsız  gün  sayıları  eksiksiz  sisteme işlenecektir.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Ataturkun Gittigi Okullar Sirasiyla ve Ozellikleri

Atatürk’ün Gittiği Okullar Sırasıyla ve Özellikleri

Atatürk’ün Gittiği Okullar Sırasıyla ve Özellikleri Mahalle Mektebi: Öğrenim çağına gelen Mustafa’nın hangi okula gideceği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir