Yeni 13 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınacak

1.Haziran’da yapılacak olan 30 bin öğretmen atmasının hemen arkasından 13 bin daha sözleşmeli öğretmen atması yapılacak.30 bin öğretmen atmasında boşalacak olan sözleşmeli öğretmenlerin yerine yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atması yine görevine daha önceki atamada olduğu gibi 1 eylülde başlayacak.

 

Böğlece eylül ayında 43 bin öğretmen göreve başlayacak.Fakat öğretmenlerin adayların gözü bu sene ağustos ayında yapılacak olan öğretmen atmasında.Son atama öncesinde 55 bin öğretmen atması yapılacağı söğlenmişti.Daha sonra hesapta olmayan 30 bin öğretmen atması yapıldı.Bütün öğretmen adayları bu 30 bin sayısının  55 bin öğretmen atmasının içinde mi yoksa dışında mı diye düşünüyor.Bakanlıktanda bu konuda bir açıklama yok.Fakat kulaktan kulağa dolanan fakat kesin bir söğlentiye göre 30 bin öğretmen atması 55 bin öğretmen atmasının içinde sayılacak.Fakat ne kadar bu bilgi doğru bilinmez.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir