Okulların ve Öğretmenlerin Yıl Sonu İşlemleri Listesi

1-      Dönemin son günlerinde öğrenci disiplin olayların artması ihtimaline karşılık nöbetçi öğretmenlerin nöbet konusunda daha dikkatli olmaları gerekir.

2-      Ders kesim gününe kadar derslere zamanında girilmeye devam edilecek, dönem sonu işlemleri derslerimizin olmadığı zamanlarda veya sınıfımızda yapılacaktır.

3-      Zümre öğretmenler kurulu  toplantıları(İKY Madde 95) e göre yapılmalı,Toplantı tutanakları ve Sene sonu  Ders kesme raporları(verilecek boş forma yazarak) ünitelendirilmiş ders planlarına bağlı olarak bitirilen –bitirilemeyen konular gerekçeleri  ile birlikte   bir örneği  en geç 17/06/2013 Pazartesi gününe   kadar   Müdür yardımcısı İsim gelecek a teslim edilmelidir.

4-      Şube Öğretmenler Kurulu (4-5-6-7-8 sınıflarda aynı şubede ders okutan öğretmenler)  11/06/2013 Salı günü toplanarak  öğrencilerin başarı durumlarını görüşecek ,bu görüşmelerde çocukların başarısını etkileyen  söz konusu bireysel ve çevresel faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim  Kanunu , İlköğretim Kurumlar  Yönetmeliğinin  (madde 47) göz önünde bulundurmalı ,  öğrencilerin  başarı durumları değerlendirilecek, Karnelerin  verilmesi tarihlerinde  birliktelik  sağlanacaktır.

5-      Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu 2012/2013 Öğretim yılı çalışmalarını değerlendirerek faaliyet raporlarının bir örneğini Karar Defterine 14.06.2013 Cuma günü saat 17:00’ye kadar  yapıştıracaktır

6-      e- okulda  sorun yaşamamak için,Notlar,En geç  07.06.2013 Cuma  günü mesai bitimine kadar, öğretmenler tarafından E- okul sistemine , titizlikle kontrol edilerek  girilmelidir.

7-      e-Okul sistemine notlar girilirken, İ.K. yönetmeliğini 24 Aralık 2008 tarih ve  27090 sayısı ile yapılan değişiklik  maddeleri hükümlerine mutlaka riayet edilmelidir.

8-      Öğrenci davranış notları 1-4 sınıflarda sınıf öğretmenleri,5-6-7-8 sınıflarda derse giren öğretmenler tarafından işlenecek.

9-      Davranış notlarını giren öğretmen arkadaşlar e-okuldan raporlar menüsünden çıktı alarak okul idaresine onaylatmalıdırlar.

10-  Karnelerin  çıktısında sorun  yaşanmaması için, Karne notları raporlar menusünden  kontrol edilebilir.Eksik veya yanlışlar düzeltilmelidir. Takdir ve teşekkür alanlar kontrol edilerek sınırda kalanlar varsa sınıf öğretmenleri tarafından düzeltilmedir.

11-  Karne görüşleri sistemden girilmelidir.

12-  Öğrencilerin okuduğu kitap sayısı sınıf rehber öğretmenleri tarafından işlenecektir. Öğrenciler tarafından okunan kitapların hepsi mutlaka sisteme girilecek.

13-  Sosyal etkinlikleri tamamladı bölümü sınıf öğretmenleri tarafından işlenecektir.

14-   10.06.2013 Pazartesi günü not cetvellerinin çıktısının okul idaresinden alınarak kontrol edilip imzalanacaktır.

15-  Sınıf Gözlem formları 31/05/2013 tarihine kadar derse giren tüm öğretmenler tarafından doldurulacaktır.

16-   Karneler10/06/2013 Pazartesi  gününden başlayarak  yazılacaktır.

17-  Karne töreninden önce kesinlikle öğrencilere karne verilmeyecektir..

18-  Şube Rehber Öğretmenlerince Rehberlik faaliyet Raporları Aşağıda belirtilen üç ana başlık altında hazırlanarak  En geç 18/06.2013 Salı  günü mesai bitimine kadar okul Müdür Yardımcısı İsim gelecek a teslim edilecektir.

a)      Yıllık Çalışma planına alınıp yapılanlar

b)      Yıllık Çalışma planına alınıp yapılanlamayanlar (sebepleriyle)

c)      Yıllık Çalışma planına alınmayıp yapılanlar, teslim edilecektir.

19-  Tüm Kulübler Faaliyet raporlarını 18/06/2013 Salı günü  saat 15:00 e  kadar Müdür yardımcısı İsim gelecek a  teslim edilecek.

20-  Yazılı kağıtları tomarları düzgün paketlenmiş,  üzerinde o tomarda kaç kağıt bulunduğu  , sınıfları ,hangi döneme ait olduğu,,kaçıncı yazılı olduğu, belirtilmiş  bir şekilde tutanakla  13/06/2013 Perşembegünü mesai bitimine kadar Müdür yardımcısı İsim gelecek a teslim edecekler.

21-  Sınıf Kitaplıklarında bulunan  Kitaplar, Kesinlikle bir üst sınıfa taşınmayacak .

22-  Tüm Öğretmenlerimiz Yaz tatili geçirecek oldukları adresleri varsa telefon numaralarını En geç  28/06/2013 Cuma gününe kadar  Müdür yardımcısı İsim gelecek daki adres defterine   yazdıracaklardır.

23-  Ortaöğretim kurumlarına kayıtlar, e-Okul sistemi üzerinden öğrencinin ilköğretim okulundaki bilgilerinin aktarılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla diplomayla birlikte Yöneltme Öneri Formu nun verilmesine ve Öğrenci Gözlem Formlarının çıktılarının alınarak saklanmasına gerek görülmemektedir

24-  Ders defterlerindeki imza eksiklikleri, sınıf rehberlik çalışmaları,sosyal etkinlik, kulüp çalışmalarının yazılması gibi işlemler mutlaka kontrol edilecektir.

25-  Sınıf  dolaplarının üzerini boşaltınız dolap içlerinin gerekli tertip düzenini sağlayınız,şahsınıza ait malzemelerinizi alınız,sınıf,bölüm,derslik,oda,dolap,kapı vb.yerlerin anahtarlarını Müdür Yardımcısı İsim gelecek a  teslim ediniz

26-  Araç gereçlerinizi,duvarların,sıra üst ve içlerinin,kapı ve pencerelerinizin temizliğini yaptırınız,çöp kutunuzu deterjanlı sıcak su ile yıkatıp,kurutup ağzı zemine gelecek şekilde ters olarak koydurunuz.

27-  Okul kütüphanesi dolaplarının temizliği,kütüphanenin tertip ve düzeni Türkçe ÖğretmeniSüleyman TAŞ ve Sınıf Öğretmeni ……………  tarafından yaptırılacaktır.Öğretmen ve öğrencilerde bulunan tüm kitaplar 12.06.2013 Çarşamba gününe kadar toplanacaktır.

28-  5,6,7 ve 8.sınıf,sınıf öğretmenlerinin PYBS ve SBS öğrenci belgelerini tamamlayarak 10/06/2013 tarihine kadar Müdür Yardımcısı İsim gelecek a  teslim edeceklerdir.

29-  İlgili öğretmen   tarafından OGYE yıllık çalışma raporu, TKY formu, Müdür Yardımcısı İsim gelecek ve ilgili öğretmenler tarafından Rehberlik Genel Faaliyet Raporu hazırlanarak süresi içerisinde ilgili yerlere gönderilecektir.

30-  Kullanılmış ders kitabı,defter,dergi vb. atık kağıt toplama seferberliği ile ilgili resmi yazı tebliğ edilirse 10.06.2013 Pazartesi günü başlayıp okulların kapanış tarihine  kadar Okul Hizmetlisi …………. ve ………. a  sınıf öğretmenlerince  teslim edilecektir.

31-  Öğretmenlerimizin yaz  tatili 01/.07.2013 – 01.09.2013 tarihleri arasındadır. Şimdiden Bütün öğretmen arkadaşlarımın yaz  tatillerini mutlu ve huzurlu geçirmelerini dilerim.

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

uzaktan egitim sureci

Hibrit Eğitim Süreçlerinin Uzaktan Eğitim Değerlendirilmesi Raporu

Hibrit Eğitim Süreçlerinin, Uzaktan Eğitim Çalışmalarının Değerlendirilmesi Raporu Covid-19 salgını sebebiyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 24-28 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir