2005/73 Sayılı Genelge Gereği Anadolu Liselerine Atanan, Daha Sonra Danıştay 2. Dairesi’nin Kararı Gereği Atamaları İptal Edilen Öğretmenler Çifte Mağduriyet Yaşamaktadır.

danıştay Kararıyla Atamaları İptal Edilen Öğretmenler, Haziran Ayında Yapılan Sınava Katılmıştı. Ancak Yapılan Duyuruda Öğretmen İhtiyacı Olan Okulların Tümü Münhal Gösterilmediği İçin Öğretmenler İhtiyaç Olan Okullara Başvuruda Bulunamadılar.

sonuçta Sınavı Kazanan Öğretmenlerin, Boş Olan Binlerce Okula Atamaları Yapılmadı. Mahkeme Kararıyla Mağdur Olan Öğretmenler, Daha Önce Çalıştıkları Okullar Münhal Gösterilmediği İçin Atamaları Yapılmadığı Gibi Teftiş Raporu İle Ceza Almışçasına, Özür Durumlarına Bakılmaksızın İstekleri Dışındaki Okullara Gönderilmeye Çalışılıyor.

bakanlığın Bu Garip Uygulaması, Öğretmenlerin Tepkisini Çekiyor. Danıştay’ın Anadolu Lisesi Genelgesini İptal Etmesiyle Adeta Yıkılan Öğretmenlere Ellerinden Alınan Haklarının Verilmesini İstiyoruz.

hem Yargı Kararı Sonucu Hem De Bakanlığın Haksız Uygulamasıyla Mağduriyet Yaşayan Öğretmenlerimizin Atamaları Sırasında Karşılaştıkları Hakkaniyetten Uzak Uygulamaların Gözden Geçirileceğini Umuyoruz.

danıştay’ın İptal Kararına Bakanlığın Yanlış Uygulamaları Da Eklenince Uğranılan Haksızlık Artmış, Bakanlığın Uygulamalarıyla Da İş İyice Sarpa Sarmıştır. Öğretmenlerimizin Maruz Kaldığı Mağduriyetin Giderilmesini İstiyoruz.anadolu ve fen liselerine ikinci öğretmen alımı yapılmalı.meb den bu konuda bir açıklama bekliyoruz
Alıntı: memurlar.net.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir