Ana Sayfa / Ders Notları / Nimet ÇUBUKÇU Kimdir ?

Nimet ÇUBUKÇU Kimdir ?

6209Babasının adı Ferit annesinin adı ise emine olan Nimet ÇUBUKÇU İstanbul Ayrancı’da doğmuştur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesini bitirdi. Bir süre sebest avukatlık yapan Nimet ÇUBUKÇU İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’nda ve Çocuk Mahkemeleri’nde çeşitli görevler yaptı.

Akp kurucu üyesi olan Nimet ÇUBUKÇU  3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili seçildi, daha sonra  2 Haziran 2005‘te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine Nimet ÇUBUKÇU atandı.

2007 İstanbul milletvekili olan Nimet ÇUBUKÇU tekrar milletvekili seçildi. 60.kabinede de yerini olan Nimet ÇUBUKÇU  tekrar devlet bakanlığı yaptı.

Orta seviyede Almanca biliyor.Evli ve bir çocuk annesidir.

TBMM de bulunan kanun teklifleri

Yerel seçimlerden sonra Recep Tayyip ERDOĞAN yeni kabinesinde milli eğitim bakanlığı Hüseyin Çelik’ten görevi alıp Nimet ÇUBUKÇU ‘ ya teslim etti.

Yeni Milli eğitim Bakanı olan Nimet ÇUBUKÇU 44 yaşında 7.yıllık milletvekilliği ve bakanlık görevi vardır.

Nimet Çubukçu kimdir nimet çubukçu kimdir

Hakkında Sosyal Bilgiler

6 Yorumlar

  1. bence güzel ama iş hayatını da yazsaydınız biraz daha iyi olurdu …. bence güzel diiii

  2. ben bu sene 6 yı bitirdim sbs yi kaldrcaklar ama hiçkimseye etkisi olmaz bence ne bu şanslık bende yha küçükler hayırlı olsun ne gzl valla 8. sınıfta gir doğru liseye mükemmel birşey herkeze bşarılar dilerim ama ben nimet çubuklunun kararını beğenmedim ne derseniz diğin valla ben nimet çubukçuyu bu konuda haklı bulmuyorum sevgilerimle antalya merkez 07

  3. nimet cubukcu istanbul değil konya karaman ayrancılar doğumludur konya ereğli cumhuriyet mezunudur yanlış bilgi vermşsiniz doğrusu budur

  4. bu yanlis bilgileri nerden kopyaladiniz acaba? 1 İstanbul’un Ayranci semti yoktur. 2.Kendileri Karaman’da dogmustur.

  5. ağırmı geldi yorumum ucu sizemi dokundu

  6. İnşallah hepimiz için hayırlısıdır..Nimet ÇUBUKÇU ‘nun görevini layığıyla yapıcağını umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir