Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi bugun açıkladı.Değişen bakanlar arasında milli eğitim bakanıda yerini aldı.Eski milli eğitim bakanı Hüseyin ÇELİK görevini Nimet ÇUBUKÇU ‘ ya bıraktı. Eski görevi Aileden Sorumlu Bakan olarak tanınan Nimet ÇUBUKÇU özelikle çocuk sevgisiyle biliniyor.
Nimet Çubukçu, 59. ve 60. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapmıştır.

1965 yılında Karaman ‘da doğdu. 1988 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi ‘nden mezun oldu. 1990 yılında avukatlık yaptı. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’nda ve Çocuk Mahkemeleri’nde görev yaptı.

Çubukçu, evli ve 1 çocuk annesidir.

Babasının adı Ferit, annesinin adı Emine’dir. Nimet Çubukçu, 2 Mart 1965’te Ayrancı’da doğdu.

3 thoughts on “Yeni Milli Eğitim Bakanımız Nimet ÇUBUKÇU”
  1. Avukattan eğitim bakanı bravooooo tebrikler. Mecliste o kadar eğitimci varken eğitime hukukçu geldi. Mevcut bakan tepki almıştı öğretmenlerden iyi oldu ama seçim Mehmet SAĞLAM olmalıydı. Nimet Hanım bile şaşırdı bence eğitim bakanı olmasına. Eğitimci bir bakan istiyoruz. Merak ediyorum bir avukatın milli eğitim bakanlığını hep birlikte göreceğiz gölge bakan olur.

  2. giden bakan herşeyi mahvetmişti gitmesini dört gözle bekliyorduk ama gelen berbat biri sosyal hizmetleri perişan etti ama basın hep sustu yada susturuldu. ilköğretime fuhuş uyuşturucu ahlaksızlık ne varsa bulaşır artık. hoşgeldin nimet çubukçu :(((

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir