Anasayfa / Eğitim Haberleri / MEB 4+4+4 Sonucu Doğan Derslik İhtiyacını Karşılamaya Çalışıyor

MEB 4+4+4 Sonucu Doğan Derslik İhtiyacını Karşılamaya Çalışıyor

Yeni eğitim sistemi 4+4+4 sistemi ile birlikte küçük yaşta çocuklarımızın okula başlaması ve bu sene başlayacaklarla birlikte 1.sınıflarımızın sayısı ikiye katlanması beklenmekte.Milli Eğitim Bakanlığı durumun farkından ve farklı çözüm yolları aramanın peşinde.Geçen günlerde tüm okullara bir yazı gönderildi.Yazıda müdür odaların ve öğretmenler odaların mümkünmertebede küçük odalara taşınması boşalan mekanların derslik yapılması.Bunun yanında boş bekleyen sınıfların gerekli düzenleme ve tadilat yapılarak sınıf haline getirilmesi ve sonuçların tekrar ilçelere bildirilmesi istendi.Bu yolla bakanlık binlerce sınıf açılmasını sağladı.Bakalım ilerleyen günlerde çözüm yolu olarak ne yapılacak.

MEB’in, okula başlayacak öğrencilerin yaşlarının küçüklüğü ve fiziki gelişimleri nedeniyle öncelikli olarak ilkokulları ayrı bir fiziki mekan olarak planlamaya tabi tutacağı da öğrenildi. Ülke genelinde görevli öğretmenlerin tespitine ilişkin olarak da çalışma yapan MEB, eğitim alan öğrenci sayılarına da yeni kayıt yapacaklarla birlikte tespit etmeye çalışıyor. Yeni sistemle birlikte öğretmen açığının oluşmayacağını belirten Bakanlık yetkilileri, öğretmen açığının ortaya çıkmaması veya mevcut öğretmenlerin atıl kapasiteye neden olmaması için durum tespiti yapıyor.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2024 Tüm Dersler MEB Yeni Müfredat – Öğretim Programı

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Yeni Müfredat Taslağı Kamuoyunun Görüşüne Açıldı Millî Eğitim Bakanlığı, internet sitesi ...