Hayvanları Koruma Üzerine

Gündelik olarak pek çoğumuz gazete okurken ya da bir basın organından haber edinirken hayvan haklarıyla ilgili istismar edilmiş bir algıyı, nezaket kurallarından uzak bir toplum olduğumuzu görürüz. Bazen eylem yapılır ” hayvan haklarına saygı ” gösterelim amacıyla; bu yazımızı bu mahiyette destek olarak yayınlıyoruz.

Hayvan hakları koruma kanununda yapılması beklenen değişiklikler aslında eskiden günümüze hayvanseverleri memnun etmiş gözükmüyor, hayvan severlerin tepkisine yol açan pek çok olay var. Bilinen şu ki, bir canın kıymeti hayvan ya da insan şeklinde ayrıştırılarak ölçüt tutulmamalı, oysa biz toplum olarak hep sosyal tabanlı yardımlaşma odaklı bilinçli insanlar olmalıyız, toplumuzda yer edinmiş insan caniliği olaylarına ve bilakis en azından hayvan haklarına saygı hususunda birliktelik gösterelim, güzel düşünelim.

Olay hayvan haklarına taciz olarak değerlendirildiğinde, hayvan severlerin isyan etmesi doğaldır, bilakis hiçbirimiz hayvansever ya da sevmez diye ifade edilmemeli, yurdun çeşitli kesimlerinde hayvanlara sevgi çerçevesinde açılan pankartlar düzenlenen mitingler hep canlar uğruna oluyor. Hepimiz toplumda huzurla yaşamalıyız, hayvanlarda bu doğanın birer ferdi.

 

Son söz olarak denilmesi gereken itham şu: Yaşam hakkına saygı göster, çünkü hiçbir hayvan insanlar kadar nankör değildir.

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

sosyal bilgiler tarihcesi

Sosyal Bilgiler Tarihçesi

Sosyal bilgiler alanının ilk başlangıcı 19. XIX yüzyılda ve daha sonra 20. XVIII yüzyılda büyüdü. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir