meb-yonetmelik

eTwinning Faaliyeti Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından Erasmus + Programı kapsamında finanse edilen, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu organizasyonunda, 33 Avrupa Ülkesi ve 6 Avrupa Dışı Ülke Eğitim Bakanlıkları veya Ulusal Ajansları tarafından yürütülen bir faaliyettir. Ülkemizde eTwinning Faaliyeti, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde kurulmuş olan eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir. eTwinning Faaliyeti, öğretmenlerimize bilgi ve iletişim teknolojileri araçlarıyla iletişim kurarak, bilgi ve deneyim paylaşabilecekleri; çevrim içi ve yüz yüze eğitimlere katılabilecekleri; tüm Avrupa’dan ve ülkemizden öğretmenlerle öğrencilerini de dahil ederek, teknolojiyi etkin ve verimli biçimde kullandıkları, öğretim programlarına uyumlu projeler gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır.
Öğretmenlerin teknolojiyi derslerinde etkin ve doğru biçimde kullanmasına yönelik fırsatlar sunan, tüm Avrupa’dan farklı ülkelerle birlikte projeler gerçekleştirme imkanı sağlayan eTwinning Faaliyeti, FATİH projesinin uygulamadaki başarısına ve etkinliğine olumlu yönde katkı sağlamaktadır.
Bu kapsamda, tüm kademelerde ve branşlarda görev yapan öğretmenlerimizin meslekî çalışma döneminde ve zümre toplantılarında ulusal veya uluslararası eTwinning projeleri başlatmaları için uygun ortam oluşturulabileceği düşünülmektedir.
İliniz okullarında görev yapan öğretmenlerin https://www.etwinning.net/tr adresinden eTwinning portalına kayıt olmaları ve proje başlatmaya teşvik edilmeleri hususunda,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir