Düşüncenizle Kendi Koşullarınızı Kendiniz Belirleyin

Düşüncenizle Kendi Koşullarınızı Kendiniz Belirleyin

İnsanların karakteri nasılsa düşüncesi de aynıdır. İnsanların içinde bulunduğu koşullar kendi iç durumları ile bağıntılıdır. İnsanlar karakterlerini inşa ederken çevresindeki koşulları da belirlemektedir. Kendi bulunduğunuz durumlardan verdiğiniz kararlar sorumlu olduğu için koşullarınızı da kendiniz yaratmaktasınız. Bu nedenle olumlu ya da olumsuz her koşuldan kendinizin verdiği karaların sorumlu olduğunu öğrenmeli ve bunun için bir şeyler yapmalısınız.

Koşullarınızı değiştirmenin tamamen sizin elinizde olduğunu öğrendikten sonra; bunun için bir teknik geliştirmeli ve aslında hangi koşulda olmak istiyorsanız düşünce ve kararlarınızı o yönde vermelisiniz. Uygulaması ne kadar zor gibi düşünülse de aslında oldukça basit olan bu teknikle hayattan aldığınıza inandığınız darbelerden de kendiniz koruyabilirsiniz. Kendinizi bir süre dış ortamdan soyutladığınızda ve arındırdığınızda aslında koşulların tamamen sizin çizdiğiniz duvarlarla sınırlı olduğunu görme fırsatını yakalarsınız. Sevilen ve istenilen ne kadar etrafınızda ise korkulan ve istenmeyen şeyler de güçlü duygular altında olduğundan etrafınızda olur. Bu ikisinin aynı anda yaşanması insanı oldukça yorar ve sürekli olarak tedirgin hale getirir. Zihne ekilen bir tohumun kuşku ya da sevgi ile nasıl ve ne kadar büyüdüğünü bilseniz; düşüncelerinizi kontrol altına almaya başlarsınız.

Dış koşulların hayatınızı olumsuz değil olumlu etkileyebilmesi için yapmanız gereken en önemli şey olumlu düşünmeyi öğrenebilmektir. Bu sayede başarılarını kat ve kat arttırır hayatınızda sizin istediğiniz koşullarda yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

 Sosyal bilgiler

 

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

kitap

İlkokulda Çocukların Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

İlkokulda Çocukların Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar! √ SAKIZ SARDUNYA-ELİF ŞAFAK √ SON ADA’NIN ÇOCUKLARI-ZÜLFÜ LİVANELİ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir