askerogretmen
asker öğretmen

Burdur 58.Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Asker Öğretmen

Burdur 58.Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Asker Öğretmen

Arkadaşlar yazım biraz kısa olacak.Nedeni ise tembellik.

Burdur’a ilk geldiğinizde garajda sizleri alaya götürecek ücretsiz askeri servisler mevcut.Fakat ben bekleyemem ya da biraz çarşıyı gezeceğim diyorsanız garajın hemen önünden belediye otobüsleri geçer yada yürüyerek 20 dakikada alaya varabilirsiniz. Alaya ben son gün saat 4.50 gibi girdim.Tam bir mahşer yeri gibiydi.İlk önce 42 kişilik guruplar olarak içeri alıyorar.Bu esnada hangi taburda yada hangi bölükte olacağınız tamamen şans.Çünkü her 42 kişilik mangalar her tabura eşit dağıtılıyor.Bir ona bir buna şeklinde. Erken gideyim de 1 taburda yer alayım demeyin.

askerogretmen
asker öğretmen

Olur da başvurunun ilk günü ilk başvuran kişi iseniz 1 tabur 1. bölük 1.mangaya dahil olursunuz ve yemin töreninde katılım belgesi alırsınız. İçeri girdikten sonra sizin bir numarınız olur. 2400 gibi bu numarayı unutmayın oralarda kaybolmayın. Gerçi her on dakika da bir sayılırsınız. İlk sizi kayıt kabule alırlar ve kafa kağıtlarınızı toplarlar ve kayıt yapalar.İşte askerliğiniz orada başlamış olur.

Yaklaşık 5 dakika sürer.Daha sonra sizi ağaçlık bir yerdeki sandalyelere oturturlar ve valizlerinizi ararlar ilaçlarınızı da sıhıyeye gösterirseniz. İlaçlarınızdan önemsiz olanlar yanınızda kalabilir diğerlerini sizlerden alırlar.Siz her akşam belirli saatlerde revire gidip bir tane ilacı alıp gözlerinin önünde içersiniz.Maksat önlem. İntahar etmek isteyenlerin önüne geçmek için.Hiç intahar etmek isteyen olur mu demeyen 4500 kişiden çıkan olabilir.Neler görüyor insan neler.Öğretmene hiç yakışmayacak olaylara şahit olabiliyorsun.Bu yüzden askeriye eşeğini sağlam kazığa bağlıyor.Daha sonra valizleri koğuşlara rast gele bırakıyorsun.

Oradan bir boy sırası yapılıyor.Bunu tabi sizin manganın başına verilen çavuş yapıyor.Artık o çavuş sizden sorumlu olup eğitimlerinizi onlar gerçekleştiriyor.Sıraya geçtikten sonra sizin bir numaranız oluyor.Bu numarayı unutmayın sizle özdeşleşiyor.Daha sonra aşı olmaya gidiyorsunuz.Yaklaşık burada 3 saat bekleniyor. 3 iğne bir tane hap içiyorsunuz.Oradan size kamuflajlarını vermek için depolara götürüyorlar.Bu depoda tam bir yarış içinde oluyorsunuz hayatınızda ki en hızlı soyunup giyinmesini gerçekleştiriyorsunuz.

Bağırış çığrış içinde giyiniyorsunuz.Deponun önünde bot numaranızı öğrenebilmeniz için tahtaya çakılmış numara numara botlar var oradan öğrenebiliyorsunuz.Daha sonra bir erde sizin belinizi ölçüyor. Kamuflajınızın bedenini size söylüyor.Size tavsiye botlarda 1 numara büyük alınız.Allah göstermesin küçük alırsanız ağanız şekilden şekile girer.Daha sonra zamanınız varsa diş macunu 1 adet iç çamaşırı çorap verirler. Zaten akşam 5 gibi başlayan mesai saat 11 bulur.Koğuşlara varırsınız ve yatağınıza yerleşirsiniz.Kayıt işlemi yaklaşık 2 gün sürer ertesi gin bir ara gidip kendinizi sigortalattırısınız.Bir arada gidip bölüğümüzün yanında bir takım belge doldurusunuz.Birda yakışıklı bir foto çektirisiniz.

(ASKER OCAGI.
BURADA DIKKAT EDILMESI GEREKEN TEK HUSUS, TOPLU YASAMIN GETIRMIS OLDUGU SIKINTILAR.BU YUZDEN YENI GIDECEK OLAN ARKADASLARA TEK TAVSIYEM BUNU GOZ ARDA ETMEDEN,SAYGI VE SEVGI CEVCEVESI SINIRLARINI ZORLAMADAN KOMUTANLARIN EMIRLERINI YERINE GETIRMEK.
UNUTMAYALIM KI BIZLER TEK AMAC ICIN ORAYA GIDIYORUZ.ORTAK AMAC VATAN ISE SOYLENECEK SEY YOK,YAPILACAK SEY COKTUR.BUNU YAPAN DEGERLI KOMUTANLARIMIZA SAYGI DA KUSUR ETMEDEN EMIRLERINE ITAAT EDELIM.
.KISACASI ORADA OLMAK COK GUZELDI.O ASKERI ELBISEYI GIYMISSENIZ SARTLAR NE OLURSA OLSUN ONA SAYGI DUYUN.
NE MUTLU TURKUM DIYENE. Alıntı)

Asker Öğretmenlik Başvuru

1.Kısımı okumak için tıklayınız

2.kısımı okumak için tıklayınız

3.Kısmını okumak için tıklayınız

4.Kısmını okumak içi tıklayınız

Soru Cevap

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

sosyal bilgiler tarihcesi

Sosyal Bilgiler Tarihçesi

Sosyal bilgiler alanının ilk başlangıcı 19. XIX yüzyılda ve daha sonra 20. XVIII yüzyılda büyüdü. …

1 Tanecik Yorum

  1. seçkin kaskatı 8/a ismetpaşa

    veli hocam nasılsınız biz eski öğrencileriniz biz sizi çok özledik bizi bırakıp nereye gittiniz yeni sınıf öğretmenimiz abdullah ertan sizin askerlik ne kadar bizi haber verin bizi unutmayın allaha emanet olun ismetpaşa 8/a hayırlı teskereler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir