Üniversitede Okuyacağınız Bölümü Nasıl Seçmelisiniz?

üniversiteeÜniversitede Okuyacağınız Bölümü Nasıl Seçmelisiniz?

Üniversitede okumak hayatınız boyunca artık hep bu işle ilgileneceksiniz anlamına gelmektedir. İstenerek ve araştırılarak seçilmemiş bölüm mezunları ise genellikle mezuniyet sonrası farklı alanlarda iş imkanı bulmaya çalışmaktadır. Geleceğinizi hangi koşullar altında geçireceğinizi belirleyen bölüm ve meslek seçimi hayatınızın bundan sonra nasıl olacağı konusunda da fikir vermektedir.

Seçtiğiniz bölümün okuması ve mezun olması kolay olabilir peki ya sizin için uygun bir mesleğe mi yönlendiriyor? Yapacağınız iş sürekli olabilecek mi? Sosyal çevrenizdeki aynı meslekten insanlarla anlaşabilecek misiniz? Tüm bunları düşünerek meslek seçiminizi iyi yapmalısınız. Öncelikle hangi üniversitede eğitim almak istiyorsunuz ona karar vermelisiniz. Çoğu öğrenci sınav stresini bir daha yaşamamak için üniversite tercihlerinde kafasına yatan puanına uygun yerleri yazmaktadır. Sonrasında ise işinden memnunsuz kişiler olarak hayatlarına devam etmektedirler. Bu nedenle hedefinizi iyi belirlemeli ona göre çalışmalısınız. Size uygun olmayan yüksek puanlı bir bölüm okumak yerine kendinizi iyice tanıyarak ne işle uğraşmak istiyorsanız ona uygun bölümleri tercih etmelisiniz. Unutmayın ki herkes doktor ya da avukat olacak diye bir kural yok.

Boşuna 4 sene harcamak ve sonunda mutsuz olmak yerine her şeyin en başındayken doğru kararları almak en güzelidir. Yaşamınızı ve kültürünüzü etkileyecek olan mesleğinizde başarılı olabilmek için yaptığınız işi sevmeli ve sürekli yeni bir şeyler öğrenme hevesi içerisinde olmalısınız.

 

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Öğrenci Hakkında Öğretmen Görüşleri

BU DÖNEM OLDUKÇA İYİYDİN. KARALILIĞIN VE KENDİNE GÜVENİN ÇOK GÜZEL.SENİ TEBRİK EDERİM. YİNE GÜZEL BİR …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir