Üniversite Puanları

Üniversitelerde bir çok bölüm bulunmaktadır ve gün geçtikçe bu sayı giderek artmakla birlikte üniversitelerin kontenjan sayıları da aynı şekilde artmaktadır ve bu da neredeyse herkesin yerleşebileceği bölümler olduğu anlamına geliyor.Her puan türüyle farklı bölümlere yerleşmek mümkün.Bu etkenlerde bölümler için çok farklı puan türlerinin meydana gelmesine neden  olmaktadır.

Çok fazla tercih edilen bölümlerin puanları yüksek olmakla birlikte daha az tercih edilen bölümler de puan olarak daha düşük seviyededir.Fakat puanların yüksek olması demek her zaman bu şekilde gideceği anlamına da gelmez.Bir bölümün puanı bir sene yüksek olduğu halde bir sonraki sene ani bir düşüş yaşamış olabilir tabi bunun tam tersi de mümkün.

Yeni açılan üniversiteler ve bölümler sizin yerleşmeniz için daha avantajlı olabilir.Bu şekilde istediğimiz bir bölüme girme şansımızı arttırabiliriz.

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir