TYT Matematik Tonguc
TYT Matematik Tonguç

TYT için Konu Anlatımı ve Soru Bankası Tavsiyeleri

Üniversite sınavının ilk aşaması olan TYT sınavı yani Temel Yeterlilik Testi, toplam 120 sorudan meydana gelir. Sınavda Türkçe ve matematik dersinden 40’ar soru, fen bilimleri ve sosyal bilimler derslerinden ise 20’şer soru sorulur. Fen bilimleri fizik, kimya, biyoloji; sosyal bilimleri ise felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi, tarih ve coğrafya derslerinden oluşur. Bu derslere ait soruları iyice kavrayabilmek için de TYT soru bankası ve konu anlatımı kitaplarına ihtiyacınız olacaktır.

TYT Tonguc Akademi
Tonguç Mağaza

Eğitim sektöründe sunulan kaynaklar arasından seçim yaparken en güvenilir ve güncel sınav formatına uygun içerikleri seçmeye özen göstermelisiniz. Konu anlatımı kitaplarında anlaşılır ve açıklayıcı ifadelere yer veren kaynakları seçebilir, sınav formatında soru örneklerine sahip olan kitaplardan faydalanabilirsiniz. Ancak incelediğiniz her kaynak; konu anlatımları, deneme testleri veya TYT kitapları ihtiyaç duyduğunuz niteliklere sahip olmayacağından seçim aşamasında dikkatli davranmalısınız. Bunun için TYT hangi kitap alınmalı diye ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız.

TYT Matematik Tonguc
Tonguç Mağaza

TYT Kitapları için Öneriler

TYT kitapları satın alacağınızda öncelikle hangi derse ait kaynağa ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Tüm dersleri içeren ya da tek bir derse ait kaynaklar seçebilirsiniz. Genellikle pek çok öğrenci öncelikle TYT konu anlatımı için matematik kitaplarını tercih etmektedir.  Sınavda karşınıza çıkabilecek tüm konuları ve soru tiplerini içeren bu kaynaktan konu eksiklerinizi çalışabilir, sonra o konu ile ilgili çıkmış soruları çözebilirsiniz. Böylece her bir konuyu pekiştirecek, kalıcı şekilde öğreneceksiniz. Matematik dersine dair tekrarlarınızı yaparken kendinize düzenli bir çalışma programı oluşturup fen bilimleri ve sosyal bilimler için TYT kitapları da alabilirsiniz. Her dersi paralel şekilde götürürseniz hem sıkılmazsınız hem de daha verimli şekilde ilerleyebilirsiniz. Konu anlatımı sonrasında çözeceğiniz TYT test kitapları ile yeni ipuçları öğrenebilirsiniz.

Tonguc Akademi Kimya
Tonguç Mağaza

TYT Soru Bankası Kitapları

TYT soru bankası kitapları sayesinde üniversite sınavının ilk oturumunda karşınıza çıkabilecek soru örneklerini görebilirsiniz. Aynı zamanda yeni soru çözüm teknikleri öğrenmenizi de sağlayacak bu kitapları güvenilir adreslerden satın almalısınız. Bu noktada Tonguç Mağaza sizin için en güvenilir ve doğru adres olacaktır. Alanında öncü olan Tonguç, konu özetli TYT kitapları ve soru bankaları ile ders çalışırken en büyük yardımcınız olacaktır. Tonguç Mağaza’nın internet sitesine girdiğinizde tüm dersler için sınava özel olarak hazırlanmış çok sayıda kaynağı bir arada bulabilirsiniz. Özellikle TYT soru bankası seçeneklerini görmek isterseniz sol kısımda yer alan filtreleme özelliğinden yardım alabilirsiniz. Örneğin kimya TYT soru bankası almak istiyorsanız doğrudan kimya dersine ait kaynakları seçebilirsiniz. Üstelik kitaplarda siteye özel indirimler yapılması sayesinde hem bütçeniz hem öğrenim hayatınız için sunulan avantajları sonuna kadar değerlendirebilirsiniz.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir