ANASAYFA / Eğitim Programları / Takdir ve Teşekkür Puanı Hesaplanması

Takdir ve Teşekkür Puanı Hesaplanması

takdir-tesekkur-hesaplamaTakdir ve Teşekkür Puanı Hesaplanması

                Öğrencilerin en önem verdiği konulardan biri olan takdir ve teşekkür belgesi yeni gelen 4+4+4 eğitim sistemi ile değişikliğe uğradı. Artık 4. Sınıf öğrencilerine verilmeyecek olan takdir ve teşekkür belgeleri öğrencileri biraz üzse de 5. Sınıftan itibaren başarılı olan öğrenciler için belgelerin alımı geçerli olacaktır. Dönem sonu alınan derslerin ortalaması haftalık ders saati ile çarpılır ve toplam ders saatine bölünerek hesaplanan takdir ve teşekkür belgesi hesaplaması için internet üzerinde birçok çabuk hesap yapan modüller bulunmaktadır.

                Takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrenciler Trükçe dersi için 55,00 diğer derslerin her birinden 45,00 puanın altında puana sahip olmamalıdır. Teşekkür belgesi puan aralığı; 70.00-84.99; takdir belgesi puan aralığı; 85.00 puan. Öğrencilerin başarısının onurlandırıldığı bu belgeler onların aylarca çalışmalarının en güzel karşılığı olarak verilmektedir. Ailelerin de büyük umutlarla bekledikleri takdir ve teşekkür belgeleri tabi ki ufak kutlamamalar ve hediyelerle taçlandırılmaktadır. Öğrencilerin performansını arttıran bu belgeler sayesinde başarının daha da tavan yaptığı bilinmektedir.

Bütün dönem boyunca heyecanla beklenen ve sınavlardan alınan notların kaç alırsam takdire kaç alırsam teşekküre yetiyor diye düşünülmesi bile öğrenciler arasındaki ders çalışma performansını arttırmaktadır. Son derece motive edici olan bu belgelerin üst üste alınması durumunda da onur belgesi ile taçlandırılmaktadır. Öğrencilerin en güzel başarısını övme şekli olan takdir ve teşekkür belgesi onlar için vazgeçilmez bir tutku

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Okulum Temiz Belgesinde Okullarin Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir

Okulum Temiz Belgesinde Okulların Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir

23 / 100 Altyapı Rank Math SEO Okulum Temiz Belgesinde Okulların Dikkat Edecekleri Hususlar Nelerdir GÜVENLİK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir