Anasayfa / Rehberlik / SBS Test Çözme Teknikleri

SBS Test Çözme Teknikleri

sbs-test-cozmeSBS Test Çözme Teknikleri

                SBS’de yüksek puan almak için adayların kendilerine teknik belirlemesi gerekmektedir. Bu tekniğe bağlı olarak çalışma sonucunda eksiklikler tamamlanarak istenilen puana daha rahat ulaşılabilir. Öncelikle çalışma ortamınızın güzel aydınlatılmış, sade ve dikkat dağıtıcı unsurlardan arındırılmış olması gerekmektedir. SBS’ye çalışan adayların birçoğunda görülen dikkat eksikliği ve motivasyon düşüşü yapılacak hata sayısını da arttırmaktadır.

Konuyu iyice anladığınıza emin olduktan sonra deneme sınavları ve testlerin çözümüne başlayabilirsiniz. Eğer çözdüğünüz testlerde hala eksiklikler ve yanlışlar varsa; bunların üzerine gitmeli ve konuda eksik kaldığınız ve anlamadığınız yerleri tekrara ederek bir daha çözmeyi denemelisiniz. Yaptığınız hataları sıcağı sıcağına öğrenmek size doğruyu öğretecektir. Çözülen her soru tipi konuya farklı bakış açısı geliştireceğinden aynı konu üzerine birçok test çözmeniz sizin için daha tekrarlayıcı olacaktır. İşlemediğiniz konuların testlerini çözmemeli ve çözeceğiniz testlerin zorluk sıralaması yaparak çözmeye özen göstermelisiniz. Soru köklerindeki olumsuzluk eklerine dikkat ederek soruda ne sorulmak istediğini iyice kavramalısınız. Ders ayrımı yapmadan bütün derslerin testlerini çözmelisiniz. Başarıyı sadece sizin sevdiğiniz testleri çözerek yakalayamazsınız.

Bol deneme sınavına girerek yanlışlarınızı, netlerinizi ve diğer öğrenciler arasındaki yerinizi görmelisiniz. Bu sayede gerçek sınavda az çok neler yapabileceğinizi bilirsiniz. Sınav stresinizi azaltacak olan deneme sınavları ayrıca zamanınızı doğru kullanmayı da öğretecektir. Motivasyonunuz ve konu eksikliğiniz olmadığı sürece SBS’den istediğiniz puanı rahatlıkla alabilmeniz mümkün.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MEB 2024 Bursluluk Sınavı Soru ve Cevap Anahtarı

  Milli Eğitim Bakanlığı MEB Bursluluk Sınavının (5. Sınıf)  A soru kitapçığı ve cevap anahtarı ...