ozeldersÖzel Derslerin Öğrenci Başarısına Etkileri

                Öğrencilerin öğretmenleri ile kurdukları iletişim onların dersi sevmesini etkileyecek kadar önemli bir faktördür. Bu nedenle öğrencilerin okulda ve dershanelerdeki öğretmen seçme hakkının olmadığı durumlarda dersi sevmeme ya da ilgi duymama gibi şeylerle karşılaşılabilir. Ebeveynlerin bunları göz önünde bulundurarak çocuklarına özel ders aldırması son derece olumlu sonular doğuracaktır.

Bilgi ve konu eksikliği olan dersleri en iyi anlama yolu öğretmen öğrenci ilişkisinin iyi kurulmasına bağlıdır. Özel ders için seçeceğiniz öğretmenin çocuğunuz tarafından da onaylanması gerekmektedir. Ailelerin maddi anlamda büyük bir yük olarak düşündükleri özel derslerin yerine dershaneleri tercih etmesi bazen olumsuzluklara neden olabilmektedir. Kalabalık sınıflarda aynı seviyede olmayan öğrencilere aynı dersin anlatılması; öğrencinin dersten sıkılıp kopmasına neden olabilmektedir. Bir sonraki sene tekrar aynı dershaneye ödeyeceğiniz parayı, çocuğunuzun başarısızlığını ve zaman kaybını hesaba kattığınız zaman özel derslerin o kadar da yüksek ücretlendirmeye tabi tutulmadığını anlayabilirsiniz. Çocuğunuz için bir rol model olan özel ders öğretmenleri; her zaman kişiye özel eğitimler vermektedir. Sizin çocuğunuzun eksiği ile bir başka öğrencinin ders eksiği aynı olmayabilir. Bu nedenle kişiye özel eğitim her zaman daha faydalı ve etkili sonuçlara neden olmaktadır.

Başarı için her dersin eksiklikleri kapatılmalı ve hedeflere ulaşmak için muntazam bir çalışma gerekmektedir. Tek başına ya da dershanelerde görülen eğitimle bunun olmayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle maddiyatınızdan önce çocuğunuzun başarı ve mutluluğunu düşünmelisiniz. Kendi ev ortamında daha rahat eğitim alan öğrencilerin her zaman için başarı yüzdesi dershane öğrencilerine göre kat ve kat daha fazladır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir