Liseye Geçiş Sınavı 2021 ne zaman olacak
Liseye Geçiş Sınavı 2021 ne zaman olacak

Okulların Uyuşturucu ile Mücadele Raporu

Okulların Uyuşturucu ile Mücadele Raporu

 1. Okullarda internet ağını ve ağ üzerinde yapılan paylaşımların güvenliği, gizliliği ve olası tehditlere karşı bir önlem olarak geliştirilmiş MEB Sertifikası tablet, akıllı tahtalar, bilgisayar ve cihazlara yüklenmiştir.
 2. Okulumuz Bilişim Teknolojileri (BT) sınıfında internet ortamındaki zararlı içeriklere erişilebilirliğin mümkün olduğunca azaltılması için gereken idari ve teknik çalışma gerçekleştirilmiştir.
 3. Okul internet sitesinde, öğrenciler için eğitici niteliği olmayan, pedagojik açıdan sakıncalı içerik, bağlantı ve medya (oyun, video, uygulama ve benzeri) yayımlanmamasına hassasiyet gösterilmektedir.
 4. Okulumuz güvenlik kamera sistemi gözden geçirilmiş, güvenlik kamera sistemi çalışır hale getirilmiştir.
 5. Okulumuzda görev yapan personellerin (servis şoförü, hizmetli, kantin görevlisi) işe başlamadan önce adli sicil kayıtları alınmıştır.
 6. Öğrencilerin; uyuşturucu kullanımı ve satışı gibi durumlara şahit olmaları halinde ne yapmaları gerektiğine dair ihbar, kendini koruma vb. becerilerini geliştirmeyi hedefleyen afiş ve broşürler hazırlanarak okulun görünür yerlerine asılmıştır.
 7. TBM etkileşimli içerikler kullanılarak “Sağlıklı Yaşam”, “Teknoloji Bağımlılığı,Tütün Bağımlılığı” konularında farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.
 8. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında hazırlanan kılavuz elektronik ortamda yayımlandı.
 9. Uyuşturucu maddelerin satılması ve pazarlanması konusunda sosyal medyada kullanılan spam nitelikli reklamlar konusunda farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.
 10. Uyuşturucu kullanımının etki ve zararlarını anlatan broşür, afiş, vb. basılı materyallerin dağıtımı gerçekleştirildi.
 11. Metruk binaların tehlikeli olabileceği konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılarak güvenli yaşam alanlarının tercih edilmesi gerektiği vurgulandı.
 12. Okul çevrelerindeki oluşabilecek riskler konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
 13. Yerel düzeyde yapılan örnek ve yeni çalışmalar konusunda bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirildi.
 14. Türkiye Yeşilay Cemiyeti hakkında tanıtım, bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.
 15. Okul Aile Birliği toplantıları, veli toplantılarında uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirmeler yapıldı.
 16. Okulda Yeşilay Kulübü oluşturuldu, kulüp öğrencilerinin rehberliğinde sağlıklı yaşam konusunda çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.
 17. Uyuşturucu kullanımının zararları konusundaki yanlış ve yetersiz bilgiler verilen eğitimlerle giderilmeye çalışıldı.
 18. 3-6 yaş, 7-12 yaş ve 13-15 yaş gruplarında “Hayır” diyebilme becerisini güçlendirmek için animasyon ve çizgi filmlerle akranlarına gerektiğinde “Hayır” diyebilmesi için gereken eğitimler verildi.
 19. Uyuşturucu kullanımının etki ve zararlarını anlatan videolar izlettirildi.
 20. Okul web sitesinde görsellerin ve videoların yer aldığı içerikler paylaşıldı.
 21. Okul ders saatleri içerisinde öğrencilerin farklı mekanlarda zaman geçirmelerinin önlenmesine yönelik gerekli çalışmalar (devamsızlık konusunda velilerin kısa mesaj yoluyla bilgilendirilmesi) yapılmıştır.

 

…/…/….

Selçuk Ş…..

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

izmir hareket egitimi ve atletizm

Çocuklarda Atletizm

Çocuklarının gelişiminde belirli yaşlar temel beceri ve yeteneklerin kazanılmasında kritik öneme sahiptir. O kritik dönemde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.