meb alan degisikligi1 e1487602140197
7 şubat khk

Küçük Yaşta Takılan Küpeye Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük Yaşta Takılan Küpeye Dikkat

Çocukların küçük yaşta küpe takması çocuklarımıza büyük ölçüde zarar vermektedir çünkü Çocuklar çevresindeki herkese sadece insan gözüyle bakar yani asla cinsiyet ayrımı yapmaz ve bu yüzden de belirli bir yaşa gelene kadar çocuklarımızın arasındaki cinsiyet ve seçimlerine yatkın olduracak durumlara karşı dikkat edilmelidir. Bu durum çocuğunuz erkek de olsa kız olsa pek bir değişiklik göstermez ve ikisi içinde sıkıntılı bir durumdur.

Örneğin bir kız çocuğunuz ve bir de erkek çocuğunuz var ve kız çocuğunuzun kulağını deldirdiniz. Erkek çocuğunuz bunu örnek alıp aynısını ona karşıda yapmanızı isteyebilir. Onun kulağını deldirmediğiniz durumda ise bunu yıllarda içinde büyütüp kız çocuğuna belki de daha fazla değer verdiğinizi düşünüp onun gibi olmak için çabalayıp onun gibi duruşlar davranışlar sergiler. İleri ki yaşlarında ise kadınları sadece arkadaşı olarak görüp erkek arkadaşlarına karşı bir sempati beslemesi de göz ardı edilemez. Bu yüzden çocuklarınıza belirli bir yaşa gelene kadar çevrenizde cinsiyet ayrımına yorumlanan şeylerden uzak tutmalısınız.

cocuk yas kupe
Çocuk Yaşta Küpe

Bunun yanı sıra çocuğunuzun küçük yaşta küpe takmasına izin vermemenizin nedenlerinden biri de onun daha her şeye karşı çok dikkatli davranmamasıdır. Evet, küpe güzel görünüyor olabilir ama güzellik hayatımızda bize zarar vermemelidir ki zarar verir boyuta geldiğinde ikinci plana atılmalıdır. Bir ortama giderken çocuğunuzun kulağına taktığınız küpe onun oyun oynadığı bir sırada yanındaki arkadaşının üstüne takılabilir ve onun ani bir hareketinde kulak memesini yarabilir.

Bu durumda elinizden gelen hiçbir şey olmaz ve olmadığı gibide çocuğunuz hayatının sonuna kadar o izi taşımak zorunda kalır. Yani ebeveynlerin üzerine çok büyük sorumluluklar düşer hiçbir şey olmaz dediğiniz en küçük şeyler bile çocuğunuzun ilerdeki hayatını etkileyecek büyük sorunlar haline dönüşebilir. Çocukların doğal güzelliğini kapatmaya gerek yok onlar zaten birbirlerinden güzeldir sözünü benimsemek en iyi yoldur…

 

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Öğrenci Hakkında Öğretmen Görüşleri

BU DÖNEM OLDUKÇA İYİYDİN. KARALILIĞIN VE KENDİNE GÜVENİN ÇOK GÜZEL.SENİ TEBRİK EDERİM. YİNE GÜZEL BİR …

1 Tanecik Yorum

  1. Ben Katılmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir