Hepimizin zaman zaman bu problemlerle karşılaşmıştır.Bende bir kaç kez karşılaştım.Bildiğiniz gibi wp siteler fazlaca CPU harcıyor.Sırf bu yüzden bir kaç defa host firmaları tarafından kapı dışına kondum.Zorunluluk gereyi bu site taşıma işlerini az çok deneme yanılma yöntemi ile öğrendim.

WordPress sitelerini taşımada en kolay ve etkili yöntem tecrübelerime dayanarak aşağıdaki anlatacağım yöntem.

Bildiğiniz gibi sitenizin bulunduğu sunucuya, .htaccess dosyasındaki izne ve wordpress’in sürümünüze göre değişmekte.Çok değil yaklaşık 10 ay önce sadece 2 MB wordpress xml’si yüklerken şimdi en kötü durumlarda 12 Mb yüklenmekte.Fakat çok kısa sürede sitelerin MB leri bu sınırı geçmekte.Durum böğle olunca büyük boyuttaki XML i hali ile yüklemekte zorlanıyoruz.

Aşağıdaki anlatacağım yöntem büyük boyuttaki Db yi yüklemeden en etkilisi diyebiliriz.

Aşağıda vereceğim programı indiriyorsunuz ve büyük boyuttaki XML yi ufak praçalara ayırıyorsunuz.Örneğin 30 MB Boyutundaki XML yi bu program vasıtası ile 5 MB boyutuna bölebilir ve daha sonra kolaylıkla tek tek yükleyebilirsiniz.

Fakat dikkat edin 3000 gibi rakam yazmalısınız.Küçük bir rakam yazarsanız 100 lerce parçaya bölersiniz XML nizi.O yüzden bir kaç deneme yapmalısınız.

Not WXR hatası alıyorsanız her dosyanın başına bunu ekleyin. Öyle yollamayı deneyin

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
    xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
    xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
    xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
    xmlns:wp="http://wordpress.org/export/1.0/">

Kolay gelsin bir sorunuz olduğunca elimden geldiğince bilgim elverdiğince yardımcı olmaya çalışırım.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.Yararlandığım kaynak

One thought on “Büyük Boyuttaki WordPress Dblerini Sorunsuz Yükleme”
  1. hangı programla bolebılırınız paylasırrsanız sewınırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir