23 Nisan Yarışmaları

23 Nisan Yarışmaları

23 nisan yarışmalarıın listeli hali için tıklayınız

  1. Biberonla Süt İçme

İri kıyım öğrencileri seçip ellerine biberon önlerine sellik taktınız mı ortaya mükemmel bir görüntü çıkıyor. Oldukça komik ve çekişmeli bir yarış oluyor. Biberonlara da eşit miktarda okul sütü koyunuz.

2. Halat Çekme Yarışması

Eşit güçte iki grup oluşturdunuz mu bol çekişmeli güzel bir yarışma

Ben geçen sene su taşıma ve doldurma yarışması yapmıştım.Çok eğlenceli olmuştu. 3 tane grup oluşturdum.Her grupta 2 tane yarışmacı var.Her grubun önüne içi su dolu kovaları koydum.Kovaların içine de plastik bir tas koyduk.her grubun karşısına da (koşmaları için arada mesafe bırakılmalı) 2 litrelik kola şişelerini koydum.Gruptaki yarışmacılardan biri kovanın başında bekleyip, kovadaki suyu karşılarında buluna 2 litrelik kola şişelerini doldurmakla görevli.Diğer yarışmacı da kola şişesi devrilmesin diye tutmakla görevli.Kola şişesini önce kim doldurursa yarışmayı o grup kazanıyor.Birinci olan grup üyelerine hediye de verdik.Yarışma sırasında mutlaka harekaetli ve heyecan yaratan bir müzik de kullanın.Diğer öğrencilerinize tempo da tutturabilirsiniz.

 

birinci sonflara oynatabileceğiniz bir oyun: Çizme yarışması. Büyükler için olan çizmeleri birinci sınıflara giydirin ve seyredin. Eğlence mükemmel, hem de sıradışı:)

patates toplama yarışması. en az 5 öğrenci seçilir. seçilen öğrencilerin gözleri bağlanır ve ellerine boş kovalar verilir yere patatesler dökülür çocuklar patateslerin etrafına düzensiz bir şekilde yerleştirilir. kovalar sabit kalacak şekilde öğrenciler süre bitene kadar kendi kovalarına pataes doldurular. en çok dolduran kazanır.arada bir kovalar rakiple değiştirilip oyun daha eğlenceli hale getirilebilinir

Survivorda olan bi yarışma vardı. Su taşıma yarışı. İki takım delikli kaplarla kovadan su alıyo, bazı engelleri aşarak ( sıraların üzeri, altı çeşitli engeller…) 2,5 litrelik pet şişeyi veya 5 litrelik bidonu doldurmaya çalışıyo. İlk dolduran grup kazanıyo. Biz geçen iki yıl yaptık. Çok eğlenceli oldu. Tavsiye ederim…

arkadaşlar biz bulduk en güzelini “biberonla süt içirme yarışması” ilk defa yapacağız bakalım ne olcak

Arkadaşlar önceki yıllarda yapmıştık .Gözleri bağlı makyaj yapma yarışması . İkişerli gruplar seçilir. ve eşlerden birer tanesi sandalyede oturur. kullanılacak makyaj malzemeleri ruj ,kalem,far,fondoten vs. belirlenir .. Makyaj yapacak olan çocuğun gözleri bağlanırve gözleri bağlı şekilde sandalyede oturan öğrenciye makyaj yapar. Belirli bir süre sonunda bitirilir .izleyicilere gösterilerek en güzel makyajı yapan grup onların oyuyla seçilir .Eğlenceli yarışma .herkese kolay gelsin
Ben de bir yarışma eklemek istiyorum. soda şişe dikme yarışması. yanlış anlamayın iğne iplikle dikilmeyecek yere yatık koyulan şişe öğrenci ayaklarının arasına alarak dikleyecek. iki gruba ayırın öğrencileri her grubun tek şişesi olsun. ilk hangi grup öğrencileri bitirirse o takım birinci. hediye ye gelince onların ihtayaçları olunca ben kazandım da bunu aldım diyerek kullanmak zevk veriyor ona göre bişiler düşünülebilir.zaten yukarda arkadaşlar saymış.

ayaklara balon şişirip bağlıyoruz. müzikle dansa başlıyorlar. ara ara müziği durdurunca birbirlerinin ayağındaki balonları patlatmaya çalışıyorlar.müzik başlayınca tekrar dans ediyorlar. çok zevkli bir oyun..

Kaynak:egitimhane.com

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

2020 yeni 18 mart canakkale zaferi siirleri

Çanakkale Zaferi Günün Anlam Ve Önemi Konuşma Metni

18 Mart Çanakkale Zaferi Günün Anlam Ve Önemine Dair Konuşma Metni Sayın Müdürüm, değerli meslektaşlarım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir