Youtube yoksa açılıyor mu?

youtubeyasaklamap

Youtube Türkiye’nin artık blöf yapmadığı kanaatine vardı.Yaklaşık 1 sene önce kapanan youtube’nin artık canına tak etti. Daha öncedende sürekli kapanıp açılan youtube yaklaşık 1 sene önce Atatürk’e hakaretler içeren videolar yüzünden kapanmıştı. Kapandığından bu yana youtube’nin açılması için sürekli görüşmeler olmuş ve bir çözüm bulamamıştı.

Youtube Türk Hükümetin sürdüğü önerilere daha önceden pek sıcak bakmıyorlardı.Bu yüzden süreç uzamış bir çözüme uzun zamandır kavuşamamıştı. Bana göre youtube, hükümet üzerinde popülerliğinin verdiği gücü kullanmak istiyordu. Hiç taviz vermeden kamuoyunun gücünü de kullanarak sıfır zararla açılacağını düşünmüşlerdi.Çünkü Türkiye gibi çok büyük bir pazarı kim bir hiç uğruna göz ardı edebilir.Sözünü ettiğimiz şirkette youtube gibi bir dünya şirketi ise.

Artık youtube baktı ki Türkiye video konusunda kendine farklı alternatifler geliştirmiş.Yokluğu da fazla hissedilmiyor.Türk tarafı fazla taviz vermiyor. Yenildiğini kabul etti.

Türk tarafı com.tr uzantı olmasını istiyor.Bu sayede youtube kazancının vergisini verecek.

Sitenin bir kopyası yapılacak bu videolar sürekli kontrol edilecek.Uygunsuz olanlar direk kaldırılacak.

Youtube temsilcileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın ileri sürdüğü bu şartları kabul etti.Yakında youtube açılırsa hiç şaşırmayınız.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

yer alti kaynaklarimiz 1 1

Türkiyenin Zenginlikleri Nelerdir – Güzel

TÜRKİYENİN ZENGİNLİKLERİ Beşeri Coğrafya: Türkiyenin zenginlikleri nelerdir İnsanların tarım, sanayi, ulaşım, yerleşme, nüfus, vb. faaliyetler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir