Youtube.com a Hükümetten Büyük Darbe

youtube

Youtube.com ile hükümet arasında 2 yıla dayanan müsabakada son nokta hükümetten geldi. Youtube T.C Mahkemesinin verdiği karar ile yasaklandı.Fakat herkez bir şekilde siteye girebiliyordu.Hatta başbakanımız bende giriyorum sizde girin dedi.Fakat hükümet youtube.com2a bir takım öneriler sundu.Dediler ki

1.Öncelikle sitenin Türkiye ofisinin açılmasını istedi.Ofis açılmasının nedeni vergiye tabii olması.Burada hükümet sonuna kadar haklı.Bu memleketten para kazanıyorsan vergini de verecem kardeşim.

2.Ayrıca hükümet Türkiye’ye özel bir youtube istedi.Bu bizim memlekete özel youtube hesabında sakıncalı videolara hemen müdahale edilebilenilecek.

20’ye yakın ülkelere özel ofisi bulunan youtube büyük bir Türkiye pazarında ofis açmaması gerçekten düşündürücü.Ayrıca ulaştırma bakanı geçenlerde bir laf etti.bilmiyorum ne kadarı doğru.Dediki youtube’yi arıyoruz hükümet olarak ve karşımızda bir muhattap bulamıyoruz.

Ayrıca milletin cümbür cemaat youtube.com a rahat girebilmesi sonucu geçenlerde mahkeme youtube’nin bazı ip çıkışlarını engelledi.Engelledi ki girmek daha zor olsun.Fakat 2 gün sonra youtube ip adreslerini güncelledi ve tekrar herkez rahatlıkla siteye erişebildi.

Youtube’nin bu hareketine karşın Hükümet kapalı halde olan Youtube.com’a 30 bin TL vergi cezası kesti.Ayrıca ulaştırma bakanı Yıldırım, son günlerde ”Google” arama motorundaki yavaşlamanın da Türkiye ile ilgili bir konu olmadığını savundu. ”Burada da maalesef bir saptırma yapılıyor” diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

”Youtube’un belirli IP’lerden girişlerinin mahkeme kararıyla yasaklanması neticesinde, Youtube’u da devralan Google paylaşım sitesi, bu sefer Youtube’a girişlerde kullandığı bazı IP numaralarını, Google’ın IP numaralarıyla birleştirmek suretiyle buradan girişleri de zorlaştırmakta ve Youtube yasağını tekrar gündeme getirmek için böyle özel bir gayret göstermektedir. Bunun mahkeme kararıyla da uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur.”

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

yer alti kaynaklarimiz 1 1

Türkiyenin Zenginlikleri Nelerdir – Güzel

TÜRKİYENİN ZENGİNLİKLERİ Beşeri Coğrafya: Türkiyenin zenginlikleri nelerdir İnsanların tarım, sanayi, ulaşım, yerleşme, nüfus, vb. faaliyetler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir