Tarım Bakanlığı 2010 4/B’li personel alacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 28 – 29 Haziran 2008 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (2008 – KPSS LİSANS) sonuçlarına göre. Bakanlık taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde köy/beldelerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/Ö maddesine göre sözleşmeli Mühendis  ve Veteriner Hekim alınacaktır.

1) SÖZLEŞMELİ OLARAK İSTİHDAM EDİLECEKLERDE ARANILACAK GENEL ŞARTLAR

a)    Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi mühendisleri ile veteriner hekim kadrolarına atanacak şartlara haiz olmak.

b)    Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki Genel ve Özel şartlar kenar başlıklı “A) Genel şartlar başlığı altında düzenlenen (1), (2), (3), (4), (5) ve (7) numaralı bentlerinde belirtilen şartlara haiz olmak.

c)    Sağlık bakımından Ziraat Mühendisi veya Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak. (Bu durum sağlık kurulu raporu ile belgelenecektir.)

ç) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

d)    Yukarıda belirtilen KPSS’na girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir