Şeytanın Avukatı Filmi

Şeytanın Avukatı

İmdb Puanı :7.3/10

Menşei : 1997 – ABD

Tür : Gizem, Gerilim, Dram

Yönetmen : Taylor Hackford

Süre: 2. saat 25 dakika

Oyuncular : Al Paçino, Kaune Reeves, Charlize Theron, Connie Nielsen, Delroy Lindo

Tek kelime ile mükemmel bir film.Filmi anlatacak kelime bulmakta zorluk çekiyorum.Gerçekten izleyicilerin zihninde derin hatıralar bırakan başyapıtlardan biri.Filmi gerçekten soluksuz izledim.2.saat 20 dakika nasıl geçti anlamadım.Bu şekilde soluksuz izlediğim filmler gerçekten nadir.

Sırf Al Pacino için  izlenecek film. Al Pacino’ya tam uyumlu bir rol verilmiş.Rol ve Al Pacino özdeşlemiş diyebilirzi.Batman filmindeki joker ve Heath Ledger gibi.  Konusu, oyuncular muhteşem. Görsel efektler şimdikilerle karşılaştırılınca biraz demode kalıyor.

Film insanoğlunun zaaflarına muhteşem dokunuyor.İnsanoğlunun hırslarına, kibirine, aç gözlülük, kendini beğenmişlik, inat vb.Film bu konu üzerine kurulu.Bu konuda bu kadar güzel işlenir.

Film,güç ve para elde etmek için başarıya odaklanmış bencil insanın çağdaş trajedisi

Filmde mükemmel replikler var.filmden sonra replikler ağızlara pelesenk oluyor.Örneğin Kibir en sevdiğim günahlardandır. Vb. buna benzeyen bir sürü replikler.

Filmde başarılı bir avukat girdiği tüm davaları kazanmaktadır.Bu avukatın babası küçük yaşta ölmüş.Annesinin yanında büyümüştür.Küçük yaştan beri mahkeme salonlarına büyük ilgisi vardır.WC deki delikten 10 yıl hakimlerin karar tarrışmalarını izlemiş ve insan psikolojisinden çok iyi anlamaktadır.

Şeytanın Avukatı

78510366qu3

Son davasında çocuk tacizcisi bir öğretmeni savunmaktadır.Fakat dava sırasında öğretmenin gerçekten suçlu olduğunu öğrenir.Dava arasında WC de basın mensubu Tüm davaları kazanamazsın her şeyin br sonu vardı der.Avukat bu cümleden sonra kibrine ve hırsına yenik düşer.Dava başladığında suçlu bulduğu müvekkilini o kadar iyi savunur ve beraat ettirir.Böğlece suçlu bir insanı bile bile savunmuş ve serbest bıraktırmıştır.

Ardından bir hukuk barosu bunu bünyesine katar.Hukuk bürosu ABD’nin en zengin barosudur.Sahibininde ilginç davranışları vardır.Avukat eşi ile baronun yönetcilerinin bulunduğu çok özel daireye taşınır.Avukatının annesi bu arada çok koyu bir dindardır.Avukat ve eşi çok şaşalı ve alımlı bir hayata merhaba der.Paranın hatti hesabı yoktur.Daireyi çok iyi döşerler.Avukat işleinin yoğunluğunda dolayı eve geç gelmektedir.Avukatının eşide yakın ilgi beklemektedir.

Son zamanlarda avukatın eşinin tuhaf hareketleri olmaktadır.Dairenin etkisi ve ilgisizlikten dolayı bir boşluğa düşmüştür.Avukatta her geçen gün gözünü daha bir hırs bürümektedir.Aile bağları zayıflamakta kavgalar yaşanmaktadır.Eşi her geçen gün daha bir kötü olmaktadır.Doğa üstü güçler eşini rahat bırakmamaktadır.

Avukat suçlu olan kişilerin davalarını almakta ve kazanmaktadır.Yalancı şahit, juri heyetini ettkileyerek sürekli davaları kazanmaktadırHırs giderek gözünü bürümektedir.Baronun sahibi avukatı sürekli zor ve müvekkilin haksız olduğu davalara vermektedir.Giderek avukatının kibirini, hırsını kamçılamaktadır.İçindeki kötülüğü çıkarmaktadır.Avukatının eşi kafayı bozar ve intihar eder.Bu durumda  Baronun başkanın büyük parmağı bulunmaktadır.

Baronun başkanı şeytanı temsil etmektedir.İnsanlarıniçindeki kötü yönlerini dışarı çıkartmak için uğraşmaktadır.Avukat şeytanın oğlu olduğu ortaya çıkar. Şeytan ve avukat bir anlaşma yaparlar.Fakat avukat son anda intihar ederek şeytanın büyük planını engellemiş olur.Eğer intihar etmeseydi dünyaya kötülük hakim olacaktı.Sonra avukat aniden uyanır.Meğer rüya görüyormuş.Tacizci Öğretmenin duruşmasındadır.

Aradan sonra avukat müvekkilini savunmayacağını açıklar.Fakat şeytan tekrar devreye girerek yine avukatın kibirini okşar ve gazeteci kılığında müvekkilini savunmayan dürüst avukat imajı çizecem halkı buna inandıracam der.Avukat yine kibirine yenik düşmüş olur ve film biter.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir