Ses Film yorumu ve Fragmanı izle

SES

Imdb puanı:6.4/10

Menşi:2010-Türkiye

Türü:Gizem,Gerilim,korku,Psikolojik

Yönetmen:Ümit Ünal

Müzik:Mehmet Cem Ünal,Erdem Helvacıoğlu,Safa Hendem

YAZAR: Evgin ÇAY

Ses,2010 Türk gerilim filmi.Dumanı üstünde bir psikolojik tür.Yönetmenliğini Ümit Ünal’ın,senaryosunu Uygar Şirin’nin yazdığı Ses‘in yapımcısı Ersan Çongar.Ses’in müzikleri Mehmet Cem Ünal,Erdem Helvacıoğlu ve Safa Erdem tarafından yapılmış.Yapılan müzikler filmle örtüşmüş.Müzikler o kasvetli havayı ve gerilimi bir kat daha arttırmış.Ses 5 mart 2010’da vizyondaydı.Türk gerilim filmleri arasında fena sayılmayan bir film olmuş Ses.Durum böyle olmasına rağmen ben pek televizyonlarda filmin reklamına rastlamadım desem yalan olmaz.Bilindiği gibi bu sektörde reklamın payı ve etkisi tartışılmaz durumda.Eminim filmin reklamı biraz daha fazla yapılırsa şu anki seyirci kitlesini aşacağını düşünüyorum.

Ses‘in oyuncu kadrosunda,adını birçok çalışmalarda duyuran başarılı oyuncu Mehmet Günsur,Serra Yılmaz,Selma Ergeç,Tayanç Ayaydın,Eylem Yıldız,Hakan Karahan,Işık Yenersu,Emre Akay gibi oyuncular var.Birçok kız hayranlarının beğenisini kazanan Mehmet Günsur,uzun bir aradan sonra Ses‘in kadrosunda yer almaya karar vermiş.Rolü gereği bir gökdelenin çatısında yürüyen Mehmet Günsur heyecanlı dakikalar yaşamış.Özellikle bu sahnelerde dublör kullanmak istemeyen  ünlü oyuncu bu heyecanı bir oyuncu olarak kendisi yaşamak istemiş.Ses,4 haftalık bir çalışmanın ürünü.

Derya,bir bankanın çağrı merkezinde çalışan ve annesiyle birlikte yaşayan genç bir kızdır.Derya’nın rutin giden hayatı birgün nereden geldiği belli olmayan bir Ses ile alt üst olur.Genç kız bu nereden geldiği belli olmayan Ses‘i duymamaya çalışsa da bu mümkün olmayacaktır.Karanlık ve ürkütücü serüven böylelikle başlamış olacaktır.Bu gaipten gelen Ses,işyeri sahibi olan Onur’u takip etmesini ,istemektedir.

Gerilim ve psikolojik tür filmler tam bana göre diyorsanınz film izlenmeye değer.

YAZAR: Evgin ÇAY

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

1 Tanecik Yorum

  1. iğrenc bı fılm ! tawsıe edmıorm hyatm bynca bu kdar scma bı korku fılmı ıslemedım sacma sapan bı ses var ortada oda kızın ıcındekı sesmıss oyun oynuolar sıcak souk dıee bölesıne bı sacmalık yok :D:D paranıza yazık derım ben ((:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir