indir 1
Chatgpt 4

OpenAI ChatGPT GPT-4 Sürümünü Yayınlıyor

OpenAI ChatGPT 3 Sürümünü bir süre önce kullanıma açmış bütün Dünya’da ses getirmişti. Bir kaç aylık geliştirmeden sonra şirket Chat GPT 4 sürümünü piyasaya süreceği yönünde bilgilendirme maili kullanıcılarına gönderdi.

indir 1
Chatgpt 4

En yetenekli modelimiz olan GPT-4’ü oluşturduk. API kullanıcılarına bugünden itibaren sunmaya başlıyoruz.

Lütfen bugün, 14 Mart’ta PDT 1’de, GPT-4’ün canlı bir demosuna katılın. GPT-4 Hakkında GPT-4, geniş bir genel bilgiye ve gelişmiş akıl yürütme yeteneklerine sahip olduğu için, zorlu sorunları daha doğru bir şekilde çözebilir.

Daha fazla bilgi için: GPT-4 hakkında genel bir bakış ve modelin üzerine inşa edilmiş erken müşterilerin neler yaptığı. Değerlendirme sonuçları dahil, modelin yetenekleri ve sınırları hakkındaki ayrıntılar için blog yazısı. Mevcut Durum API Bekleme Listesi: GPT-3.5-turbo ile aynı ChatCompletions API’yi kullanan GPT-4 API’sine sınırlı erişim almak için bekleyen listemize kaydolun. Bazı geliştiricileri bugünden itibaren davet etmeye başlayacağız ve kapasiteyi taleple dengede tutmak için kullanılabilirlik ve oran sınırlarını yavaş yavaş arttıracağız. Öncelikli Erişim: Model değerlendirmelerine katkıda bulunan geliştiriciler, herkes için modeli geliştirmemize yardımcı olacak şekilde birleştirilen OpenAI Evals’e öncelikli API erişimi alabilirler. ChatGPT Plus: ChatGPT Plus aboneleri, chat.openai.com’da dinamik olarak ayarlanabilen bir kullanım kotasıyla GPT-4 erişimine sahip olacaklar. Kapasite kısıtlı olduğu için kullanım kotası talep ve sistem performansına bağlı olacaktır. API erişimi hala bekleme listesi aracılığıyla sağlanacaktır. API Fiyatlandırması 8K bağlam penceresi (yaklaşık 13 sayfa metin) olan gpt-4, 1K istek belirteci başına 0,03 $ ve 1K tamamlama belirteci başına 0,06 $ tutarında olacaktır.

32K bağlam penceresi (yaklaşık 52 sayfa metin) olan gpt-4-32k, 1K istek belirteci başına 0,06 $ ve 1K tamamlama belirteci başına 0,12 $ tutarında olacaktır.

Canlı Yayın Lütfen bugün PDT 1’de GPT-4’ün canlı bir demosuna katılın. OpenAI’nin kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman, GPT-4’ün yeteneklerini ve OpenAI API’siyle yapılan geleceği sergileyecek. —OpenAI ekibi

 

 

ChatGPT, yapay zeka (AI) ile konuşma yetenekleri açısından daha önce görülmemiş bir şey sergileyerek teknoloji dünyasını kasıp kavurdu.

Viral sohbet arayüzü GPT-3’e dayanır ve iddia edilen en büyük ve karmaşık dil modellerinden biri olarak kabul edilir – 175 milyar “parametre” (veri noktası) üzerine eğitilmiştir.

Ancak, AI araştırma kuruluşu OpenAI’nin yaratıcısı olduğu bir sır değil ki, halefi GPT-4’ün geliştirilmesi konusunda oldukça ilerlemiştir. GPT-4’ün GPT-3’ten daha güçlü ve yetenekli olacağı söylentileri dolaşıyor. Bir kaynak, parametre sayısının 100 trilyona kadar yükseltildiğini iddia etti, ancak OpenAI’nin CEO’su Sam Altman, bunu renkli dille tartışmalı bir şekilde reddetti.

Ancak GPT-4’ün zaten aramızda olabileceği iddiası da ortaya atıldı. Bu sürümün Microsoft’un Bing arama motorundaki yeni başlatılan ChatGPT işlevini desteklediğine dair spekülasyonlar var. Bu beklenmedik olsa da, Seattle teknoloji devinin, 10 milyar dolarlık bir yatırımla OpenAI’nin en büyük tek hissedarı olmasından dolayı mantıklı bir iddia.

Peki GPT-4 öncekilerden farklı olarak nasıl ve Google CEO’su Sundar Pichai’nin ifadesiyle “ateş veya elektrikten daha derin” olmak adına toplum üzerindeki etkisi ne olacak? Şimdiye kadar bildiklerimiz şunlar:

GPT-4, 2023’te piyasaya sürülecek.

Resmi olarak henüz bir şey açıklanmamış olsa da, New York Times gibi birçok yayın, GPT-4’ün hazır olduğu ve bu yıl OpenAI’nin araştırma laboratuvarlarının dışında görücüye çıkacağına dair söylentilerin yaygın olduğunu bildirdi. Aslında, ChatGPT’nin Bing’deki geç lansmanı nedeniyle bazıları bunun zaten mevcut olduğuna inanıyorlar. Şu anda kullanıcılar, ChatGPT destekli Bing’e erişmek için bir bekleme listesine katılmak zorundalar, ancak Microsoft, Şubat ayı sonuna kadar milyonlarca kullanıcıya açmayı planladığını söyledi.

Bu safsata olursa ve Bing, sıradan GPT-3 veya geçen yıl piyasaya sürülen güncellenmiş sürümü GPT-3.5 ile çalışıyorsa, biraz daha beklememiz gerekebilir. GPT-3, genel kullanıma sunulmadan önce seçilmiş ortaklar

“GPT-4, bilgisayar kodu üretme konusunda daha iyi olacak

ChatGPT’nin (ve dolayısıyla GPT-3’ün) en etkileyici özelliklerinden biri, sadece insan dili değil, aynı zamanda bilgisayar dillerini de oluşturma yeteneğidir. Bu, çeşitli programlama dillerinde kolayca bilgisayar kodu oluşturabileceği anlamına gelir, bunlar arasında Javascript, Python ve C++ – yazılım geliştirme, web geliştirme ve veri analizi için en yaygın olarak kullanılan üç dil bulunmaktadır.

Bu yılın başlarında, OpenAI’nin programcılar ve yazılım geliştiricileri aktif olarak işe aldığı haberleri duyuldu – özellikle, kodlarının ne yaptığını açıklamak için insan dili kullanma konusunda yetenekli programcılar. Bu, gelecekteki ürünlerin, GPT-4 dahil, bilgisayar kodu üretme konusunda yeni sınırları aşmak için yapay zekayı daha da ileriye götüreceğini öngören birçok kişi tarafından yorumlandı. Bu, şu anda doğal dilde kod yazmaya yönelik yeteneğini artırmak için GPT-3’ün ince ayarlanmış bir sürümünü kullanan Microsoft’un Github Copilot gibi araçların daha güçlü sürümlerine yol açabilir.

GPT-4 yeteneklerine grafik eklemez

Jeneratif yapay zekanın sonraki evriminin, GPT-3’ün metin oluşturma yeteniklerinin, OpenAI’nin diğer öncü aracı Dall-E 2’nin görüntü oluşturma yetenikleriyle birleşmesini içereceği spekülasyonları vardı. Bu, verileri grafiklere, grafiklere ve diğer görselleştirmelere dönüştürme olasılığı getirdiği için heyecan verici bir fikirdir – GPT-3’ten eksik olan işlevsellik. Ancak Altman, bunun doğru olmadığını ve GPT-4’ün yalnızca metin tabanlı bir model olarak kalacağını söyledi.

Bazı insanlar GPT-4’ten hayal kırıklığına uğrayacak

GPT-3’ün yarattığı heyecan kadar bir şey, bir sonraki evrimin çok çığır açıcı görünmeyeceği gerçeği etrafında bir kaçınılmazlık vardır. Sonuçta, bir bilgisayarın şiir yazmasına hayran kaldıktan sonra, birkaç yıl sonra bir bilgisayarın biraz daha iyi şiirler yazmasıyla yine de hayran kalacak mıyız? Bu, Altman tarafından bile ifade edilmiş bir düşüncedir, Ocak ayındaki bir röportajda “GPT-4 söylentBu, birçok insanın GPT-4’ün GPT-3 kadar şaşırtıcı olmayacağını düşünmelerine neden olabilir. Çünkü sonuçta, bir bilgisayarın şiir yazması kadar şaşırtıcı olduğumuzda, birkaç yıl sonra bir bilgisayarın biraz daha iyi şiir yazması kadar şaşırtıcı olacak mıyız? Bu bile Altman tarafından dile getirilen bir duygu, Ocak ayında verdiği bir röportajda “GPT-4 söylentileri absürt bir şey. Nereden geldiğini bilmiyorum … insanlar hayal kırıklığına uğramak için yalvarıyorlar, ve öyle olacaklar.” şeklinde ifade edilmiştir.

 

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

turk kahvesi

Türk Kahvesinin Tarihçesi ve En iyi Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesinin Tarihçesi Türk kahvesi, Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan ve dünya genelinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir