Öldür.com (Untraceable) 2008 Filmi

Öldür.com

İmdb Puanı : 6.1

Menşei : 2008 ABD

Tür: Dram, Polisiye, suç, Gerilim

Yönetmen : Gregory Hoblit

Süre: 1.saat 40 dakika

Oyuncular : Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks, Joseph Cross, Brynn Baron

Öldür.com son zamanlarda izlediğim güzel filmler arasında yer almaktadır.Film bir nevi testereye benzemekte.Diğer taraftan bir hacker filmi de diyebiliriz. Filmde sanal suç merkezinde görev yapan. FBI Özel Ajanı Jennifer ve arkadaşları sürekli internet aleminde hackerları yakalamaktadır.

Kızı için gece çalışmakta gündüz kızınla vakit geçirmektedir.Eşi yıllar önce ölen ajan kızı annesi ile beraber yaşamaktadır.Mutlu bir iş yaşamı ve ailesi vardır. Yine bir gece iş yerinde internet suçluları ile uğraşırken nereden yayın yaptığı belli olmayan ve komplike yapılmış bir site ile karşılaşır.Site canlı olarak birinin ölümünü yayınlamaktadır.Siteye giren insan sayısı arttıkça kurbanın ölümü hızlanmaktadır.

FBI Özel Ajanı Jennifer filmde siteyi çökertmek için elinden gelini yapmaktadır fakat başaramamaktadır.Filmde katil çok zeki olup her şeyi düşünmüştür.Arakasında delil az bırakmış ve site sürekli farklı ülkelerden yayın yapmaktadır.Sitenin adresi bizimleöldür.com un İngilizce adıdır.FBI Özel Ajanı Jennifer geceli gündüzlü arkadaşı ile sürekli alışmaktadır.Katil hakkında deliller toplamakla günleri geçmektedir.Katilde bu esnada 2 kurban daha öldürmüştür.Farklı işkence yöntemi ile insanları öldürmektedir.

Bu arada katil hakkında çeşitli bilgiler elde edinmiştir.Bu arada site çok ünlü olmuştur ve ülkedeki herkes siteyi yakından takip etmektedir.Bu aşırı ilgiden dolayı kurbanlar daha hızlı ve acı çekerek ölmektedir.Yetkililer uyarsalar da halk siteye gitmeye devam etmektedir.Yetkiler de bir türlü siteyi çökertememektedir.

Son kurban ise Jennifer’in ortağı olur.Ortağı internet sitesi de ölümü an ve an kaydedilirken.Mors alfabesiyle ipucu veriri.Film bu saatten sonra büyük hız kazanır.Daha sonra çeşitli bilgilerden yola çıkarak katilin kim olduğu bulunur.Katil babası profosör olan 20 yaşında bir dahidir. Babası herkesin gözü önünde canlı yayında intihar etmiştir. Bu durumdan çok etkilenmiş olan genç kendince babasının ölümünü görüntüleyen kanalın muhabirini, çekim yapan helikopterin pilotunu ve olayı çözmeye çalışanları öldürmektedir.İnsanları da bu tarz olaylara olan merakını kınamak ve olayın iç yüzünü göstermek için internetten canlı yayınla adam öldürmektedir.

En sonunda filmde katil dedektifi babasının intihar ettiği yerde yakalar ve onu da öldürmeye kalkar.Bu olayı da herkes internette canlı olarak izlemektedir.İnsanları kendisi öldürmemeğini savunan dahi geç bunu insanlar kendi yapmaktadır.Ajan kurtulur ve cani genç öldürür.

Film bir yönü ile testereye benzemekte.bu konuda internette de çeşitli yorumlar gördüm.Bir nevi haklılık payıda bulunabilir.İki filmde de kurbanlar belirli kurala göre seçilmekte.İki filimde de kurbanlar çok farklı ve acı çektirerek öldürülür.İki filmde de olaylar çok iyi kugulanmaktadır

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Avrupa’daki Gelişmeler ve Osmanlı Devleti’ne Etkileri

Avrupadaki Gelişmeler ve Osmanlı Devletine Etkileri

Avrupa’daki Gelişmeler Osmanlı Devleti, 16. yüzyılda Asya, Avrupa ve Afrika’ya yayılmış topraklarıyla gücünün zirvesine ulaşmıştı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir