Öğretmenlerin Eş Durumu Tayinlerinin Son Durumu

Milli eğitim Bakanlığı geçen aylarda yayınladığı bir genelge ile eş durumu tayinlerinin yıl içinde olanı bildiğiniz gibi kaldırmıştı.Eş durumu tayinler artık Ağustos ayı sonu yada Eylül ayı başında olacak ve yılda sadece bir defa gerçekleşecek.Bu yüzden göreve eylül ayı içinde yada aralık ayında başlayanlar  bir sonraki yılı bekleyecek.Eş durumu tayinlerin yapılabilmesi için stajerliğin kalkması zorunlu olmasından dolayı bir kaç gün yada bir kaç ay için 1 yıl fazladan olmak üzere yani 2 yıl beklemiş olacak.

Bunun yanında yine son günlerde yayınlanan ayrı bir genelge ile eş durumu tayinlerde ilçe yada il emri kaldıldı.Bunun anlamı şu oluyor.Eski uygulamada eşinin çalıştığı ile yada ilçeyi isteyen öğretmen isteği şehirin okullarında herhangi bir boşluk yoksa yada isteği okullar dolmuşsa, istedeği taktirde ilçe emrine atanıyordu.Herhangi bir kadro boşaldığında okula geçiş yapıyordu.Yani her koşulda eşler birleşiyordu.Şimdi ise ilçede yada ilde kadro boşluğu yoksa yada var olan boşlulara hizmet puanı daha yüksek öğretmenler atanmışsa öğretmenler zorunlu olarak bir sonraki eş durumu atamasını bekleyecek.Bilhassa büyük şehirlerin merkezlerinde kadro boşluğu olmadığı düşünülürse il ve ilçelere atanmak oldukça gün olacak.

Bu durumun sebebi ise bakanlıkça şu gösterilmek.Doğunun sürekli her atamada boşalması ve batının il merkezlerinde bankamatik öğretmenlerin olması.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir