Öğrencilerin Devamsızlık ve İzin Bilgileri – Yönetmelik

İlköğretim kurumları yönetmeliğine göre öğrencilere bazı durumlarda 15 güne kadar toplu yada en az yarım gün olmak kaydı ile toplu ve parçalı izin verilebilir diyor. Özel haller, ölüm, deprem, doğal felaket vb.

Öğrenci yurtdışında sosyal, kültürel, sportif,etkinlere katılacaksa velisi okula yazılı başvurusu ile öğrenci bu süre zarfında izinli sayılır.

Öğrenci yurt dışına gitmişse.Öğrencinin yurt dışı adres bilgileri vb. bilgiler eokula işlenir ve öğrenci zorunlu eğitim çağına çıkıncaya kadar eokuldan bilgileri silinmez.

Öğrencilerin okula devamı konusunda veliler sorumludur. Devamının sağlanması ve takibi konusunda 222 sayılı kanuna göre. Okul yönetimi, milli eğitim müdürlükleri, il eğitim denetmenleri mülkü amirler ve muhtarlar sorumludur.

Sağlık raporunda öğrencinin okula o yıl devam etmemesinin uygun olmaması yazıyorsa yada İmam-hatip ortaokullarında bir yıl hafızlık eğitimi aldığını belgelendirmesi koşuluğu ile öğrenciler o yıl devam  zorunlulu aranmaz.Okula dönüşlerin de sınava tabi tutulurlar.Başarılı olanlar bir üst sınıfına geçirilir.

 

 

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Tasinir yil sonu islemleri

TKYS yıl sonu işlemleri

TKYS YILSONU İŞLEMLERİ Burada anlatacağımız işlem basamakları yönetim raporlarında herhangi fark oluşmamış, muhasebe ile harcama …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir