Şeker Kanyonu

Bu gün ev arkadaşımın ailesi bize ziyarete geldi. Nereye gidelim derken Şeker Kanyonunda karar kıldık. Yenice de 2.yılımı doldurmama rağmen Şeker Kanyonuna 2 veya 3 kez gitmişimdir. Bu yüzden bu gün kendime kızdım.

Not: Kanyon nedir? Neye denir? derseniz tıklayınız

Mükemmel bir coğrafya. Şeker yanyonundan ilerlemeye başladık ve iledikçe temiz hava başımızı döndürmeye başladık.Yenice’de 2.seneme girdim muhteşem doğa harikası yerler gördüm ama böğle bir durumla ilk defa karşılaştım. Dar vadiden ilerledikçe içimizde bir korku yer edinmeye başladı.Neden diye aklınızdan geçirecekseniz çünkü yukaruya baktığımızda gökyüzü görünmüyordu kayalar yemen başımızın üstündeydi. Yanı başımızda gür ormanların içinde gür ve gürültülü bir nehir akıyor.

Daha sonra yaklaşık 1.km kadar ilerleyince konyonun o dik ve derin hali yerini doğanın güzelliğine bırakıyor.Küçük bir hatırlatma yolların asvalt olmasından dolayı arabanızla çok rahat gezinti yapabilirsiniz kezza biz kanyonda ilerlerken bir kaç kişi bu şekilde kanyonda keyflerini çıkartıyorlardı.

Şeker Kanyonu

Kanyonda yaklaşık 3 km kadar ilerledikten sonra karşımızda ormanın ortasına tamamına yakını ağaç evlerden kurulu ve dağınık  klasik karadeniz köyüğle karşılaştık. Sıcak kanlı olan karadeniz insanı bizi görünce ekmek yapan bayanlar yaptıkları yufkalarında bize ikram ettiler. Yufkanında ayrı bir tadı vardı hani.Bu arada yol kenarlarında Egeli olduğumu gösterdim ve akşam yemek için sarmaşık topladım.Yumurta ile nefis bir tadı oluyor.Tavsiye edilir

Olurda kanyona gelirseniz yanınıza kesinlikle su almayanız yolda sürekli çeşmeler mevcut. Mola verilmesi içinde uygun yerler.

Nasıl Gidilir Bu Doğa Harikası Şeker Kanyonuna.

Şeker kanyonu Yenice’den Karabük ‘e doğru yola çıktığınızda 2.kmde.Hemen sola döner 200 metre kadar ilerlediğimizde Yenice belediyesinin düzenlediği mesire alanınla karşılaşırsınız. Burada halkın piknik yapabilmesi için masalar, ocaklar, futbol sahası, çeşme, wc ve yeni yapım aşamasında olan kafeterya bulunmaktadır.Ha bu arada arabalar için park alanı mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir