İlk SMSi atalı tam 20 yıl oldu

Merhaba arkadaşlar,

Şuan popülerliği her ne kadar tartışmaya açık olasa’da SMS (Short Message Service)’in zamanında hayatımızı tam anlamıyla değiştirdiği kesin, bu gün geriye dönüp baktığımızda ilk atılan SMS’in üzerinden tam 20 yıl geçtiğini görmekteyiz.

Akıllı cihazların ve mobil veri bağlantıların hayatımıza girmesiyle beraber, anlık olarak internet üzerinden sohbet ve mesajlaşma sistemlerinin kullanımı artıyor olmasına rağmen hala telefonlardan bir yılda 7 trilyon gibi bir SMS atıldığı biliniyor. 3 Aralık 1992 tarihinde Neil Papworth adlı kişi tarafındanRichard Jarvis adlı kişiye gönderilen ilk SMS’te Merry Christmasyazıyordu.

20. yaşını kutlayan SMS teknolojisi sayesinde insanlar cep telefonunun olmadığı zamanlarda, ortamlarda, birbirlerinden haberdar olmaya başladılar. Sevdiklerinizle sohbet içerisinde olma, haber verme gibi pek çok farklı şekilde kullanabildiğimiz SMS, insanoğlunun yaşam tarzını tamamen değiştiren en büyük servislerden biri.

Ülkemizde hala SMS paketleri değerini korusa da artık önümüzdeki senelerde SMS’in yerini başka buluşlar alacak fakat bu onun hayatımıza kattığı değeri azaltmayacak. İyiki varsın SMS.

 

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Osmanlı Devleti Himayesinde Kalan Devletler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir