Ana Sayfa / İnternet / Google Hizmetlerini Kapatıyor

Google Hizmetlerini Kapatıyor

Google resmi bloğunda zamanında bir umutla açılan fakat fazla ilgi görmeyen sitelerini kapatma kararı aldı. En fazla dikkat çeken kapatma kararı ise google sosyal ağ denemeleri oldu.Sürekli yahoodan duyduğumuz servis kapatma kararının google’dan gelmesi internet kullanıcılarını oldukça şaşarıttı.

Google resmi bloğunda rağbet görmeyen servislerin kapatılara var olan servislere ve açılacak olan servislere daha fazla ilgilebilmek olduğu belirtildi.

Google Bookmarks List – Kullanıcıların bookmarklarını paylaşabildiği hizmet 19 Aralık 2011 itibariyle sona erecek.
Google Friend Connect – Webmasterlar için sitelerine koyabilecekleri paylaşım kodları da blog dışındaki siteler için 1 Mart 2012 tarihiyle birlikte sona eriyor. Bu hizmet yerine Google+ bağlantıları eklenecek.
Google Gears – Mart ayında kapatılacağı açıklanan ve yeni tarayıcılar için desteği kesilen Google Gears, 1 Aralık 2011 itibariyle tamamiyle kapanacak.
Google Search Timeline – Search Timeline hizmeti farklı bir isimle birleştirilerek yoluna devam edecek.
Google Wave – Daha önceden durdurulduğu açıklanan, Google+’ın yayına başlamasıyla tamamiyle ölen Wave hizmeti, 31 Ocak 2012’de tarihe karışacak.
Knol – Knol da yerine getirilecek yeni bir hizmet yüzünden kapananlar arasında. 30 Nisan 2012’de kapanacak olan hizmet içerisinde verileri olanlar 1 Ekim 2012 tarihine kadar bilgisayarlarına geri indirebilecek.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir