Farklı Tarih Neden Kapatıldı

Uzun süredir takip etmekteydim farklıtarih.com’u.Bildiğim kadarı ile sitenin sahibi Osman Bulut’du fakat sitede sadece Osman Bulut değil bir kaç tane gerçekten kaliteli yazarlar yer almaktaydı.Düzgün ve akıcı Türkçeleri insanı siteye çelik halatlarla bağlıyordu.

Tarihe farklı bir bakış açıları vardı.Tarihe karşı pek ilgisi olmayan arkadaşlarım bile farklı tarihteki yazıları gerçekten çok beğenmeye başlamışlardı.Tarihi anlatış tarzları mükemmel ve seçtikleri konularda ilgi çekiciydi.

Hatta dergi çıkarmaya başlamışlardı.Sanırım okul sebebi ile 2 ayda bir çıkıyordu.Yaz tatilinde ise ayda bir gerçekten profosyonelce bir tasarımla dergi önümüze geliyordu.Dergilere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Geçenlerde siteye bir baktım google tarafından zararlı içerik yayıcı site olarak saptanmış ve girişler engellemiş.Uzun süre takip ettim.Belki site zararlı içerikten arındırılır ve tekrar yayıne girer diye.

En son bakışımda gerçekten çok şaşırdım bu kadar başarılı bir tarih sitesi.Site ismini parka çekmiş.Bilmiyoruz belki gerçekten site isminin parka çekilmesinde başka bir sebep var ama inşallah site yayın hayatına son vermemiştir.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

2 Yorumlarınız

 1. Farklı Tarih bence çok güzel bir siteydi. Gelen tepkiler ne olursa olsun devam etmeliydi.
  Tarihçi bir babanın oğlu olarak devletin dikte ettiği tarihten çok, gerçekten “farklı” olan tarihe yeni neslin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
  Herşeye rağmen projenin tekrar kaldığı yerden devam edeceğini umuyorum ve yeni projede ben de bir şekilde yer almak istiyorum.

 2. Merhaba;

  Övgüleriniz için teşekkürler. Sitenizi yeni keşfettim ve gerçekten ilgimi çekti. RSS’ime uzun süredir tarih sitesi eklemiyordum, iyi oldu bu.

  Sitenin kapatılma kararını mayıs ayının başlarında almıştık aslında. Zaten o zamandan sonra da uzun süre güncellemedik. Kapatma nedenlerine pek değinmek istemiyorum, ancak yazarlarımıza gelen hakaretâmiz mailler ve yaftalamalar en önemli sebebimizdi açıkçası.

  Farklı Tarih’i tekrar açma gibi bir niyetim yok, olacağını da pek düşünmüyorum. Zira Türkiye’de tarih konusu en çok çarpıtılan meselelerden biri ve insanlar görmek istediklerini göremeyince siteyi ideolojik açıdan sınıflandırmaya başlıyorlar.

  İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.