Dershane ücretleri bütçeyi zorluyor

Dershane ücretleri velilerin ceplerini iyice zorlayamaya başladı.Dershaneler sbs sınavından sonra fazla rağbet kalmayacak denilirken tam tersi bir durum yaşandı. Sbs sınavı ile birlikte dershaneye nur yağdı. Öğrenciler artık ilköğretim 4 sınıftan itibaren dershaneye gider oldu.Hatta 6.sınıfta neredeyse tüm öğrenciler dershaneye yazıldılar.At yarışı misali birbirleriyle yarışan öğrencilerimiz özel dersler de birde bunun cabası oldu.Yıllık 2 ila 4 bin arası değişen ücretlerle öğrenci velilerin bütçelerini oldukça zorluyor.

Derhaneler daha geçen hafta % 25 zam yapmışlar.Çalışan öğretmenler gencecik stajyerler.Devletin denetimi hep okullara ya dershalerin denetimi?

Fiyatları kendileri belirleyorlar. Bu zamlara ve pahalı deshane fiyatlarına sbs neden oldu.

Hakkımızda Kızıl Elma

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

sosyal bilgiler tarihcesi

Sosyal Bilgiler Tarihçesi

Sosyal bilgiler alanının ilk başlangıcı 19. XIX yüzyılda ve daha sonra 20. XVIII yüzyılda büyüdü. …

3 Yorumlarınız

  1. ben ahyatta gıdemıcem bukadar palıyken of bea :S

  2. onu da bırakın üstelik verilen paralar çok kez boşa da gidiyor. ben bu yıl final dershanesine gittim ve sınıflarda belaltı şakalar havada dolaşıyordu. ve bir yılım heba oldu

  3. yeliz şimşek

    vay halimize yandık aileler parayı çok kolay kazanıyor sanki dershaneler para diye kudurmuşlar.biryıllık 2-3 milyar bu ne ya böyle bir saçmalık olmaz çocuk 6.7.8.9.10.11.sınıfa kadar mecbur gitmek zorunda eh bu altı yılda verilen parayla üniversite biter.bu parayı üniversite kazansın diye vericez ama maalesef üniversiteyi okutucak para kalmayacak gibi yanmışız biraz vicdan dershaneler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir