Blogspot Tekrar Kapatıldı

Evet olan oldu blogspot tekrar kapatıldı.Bildiğiniz gibi blogspot sadece Türkiye’nin değil dünyanın en fazla kullanılan blog sağlayıcısı.Blog sağlayıcı derken ufak bir açıklamada bulunayım.Örneğin siz kendi adınızı yada hobinize yönelik bir internet sayfası açmak istiyorsunuz fakat bu konularda hiç bir bilginiz yok .Yok domain süresi uzat, dns ayarını yap,yok seo ayarını yap,  host al, biraz sitenizin hiti yükselince siten kapansın sonra açtırmak için uğraş, başka host firmalara bir bir güçlükle siteni taşı bir sürü iş.Ben sadece bilgisayarımın başına oturu 20 dakika yazı yazar çıkarım diyorsanız.Bu tür blog sağlayıcıları tam size göre. Sonu blogspot.com şeklinde biten bir adres alırsınız ve internet alemine açılmış olursunuz

Gelelim haberimize.Digitürk bildiğiniz gibi geçen yıl rekor bir ücretle süper liğin yayın hakkını aldı.Mutlaka aldığı parayı kazanması gerekiyor.Fakat blogspot üzerinden bazı bloglar maç yayınlarını şifresiz ve ücretsiz bir şekilde yayın yapıyorlardı.Bu konuda digitürk yaptığı açıklamaya göre blogspot’un sahibi google’yi defalarca uyarıda bulunmuş.Fakat ilgili siteler hakkında kesin bir çözüm bulunamamış.Durum böğle olunca Digitürk kökten çözüm için blogspotun kapatılmasına yönelik Diyarbakır’da mahkemeye vermiş.Davayı kazanmış olacak ki site dün Türkiye girişleri kapatılmış.Bakalım gelecek günler ne gösterecek.

Benim kişisel kanaatim google bu durumu çok umursamayacak.Youtube kapanmış ve bakan uzlaşalım talebinde bulunmuş google çokta oralı olmamıştı.Bu durumda da böğle olacağı inancındayım.Belki düşünülenlerin aksine google atağa kalkıp gerekli siteleri kapatır ve siteyi hemen açtırır.

Bu konu hakkında sizinde düşüncelerinizi almak siterim.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

bursluluk sinavi

2023 Bursluluk Sınavı Başvurlarını Nasıl Yapabilirim

2023 BURSLULUK SINAVI 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik …

1 Tanecik Yorum

  1. küçük kızım olur olmaz sitelere acayip garayip reklamları görmesin diye sectiğim filmlerden bir site yaptım dirket ona giriyor ve filim izliyor oynuyorduki bana sitem mahkame kararı ile kapatılmış niye diye sorsu sabah sabah ilk öğrenime yeni başlamış yok öyle şey felan dedim pardus kullanıyorum hemen başka bir dns çeltik attım mahmeke kararını kaldırdım Kızım dedim bu dns hata yapmış onu kapatmışlar bundan sonra seçmen gerekn dns ler bunlar öyle internete bağlan. Çizgi film izliyorsunu niye kapatsınlar siteni dedim. Hiç aklıma gelmedi windowsdan girip kapatıl katapılmadığı test ettiğimde ise kapatılmışdı. Pardustan kapatılan vs pek anlamıyor test için windows kullanıyorum. Neyse pazar sabah şok olduk ama biz mahkeme karırın dns le kaldırdık :) mağlum hacker gibi bu ülkede dns kullanmasını biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir