Babam ve oğlum filmi

Babam ve Oğlum

İmdb Puanı: 8.8/10 Üzerinden

Menşi: 2005 Türkiye

Tür: Dram

Yönetmen: Çağan Irmak

Süre: 1.saat 48 dakika

Oyuncular : Özge Özberk, Binnur Kaya, Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Tuba Büyüküstün

1980 darbesinde sokağa çıkma yasağının olduğu o günlerde Deniz dünyaya gelir fakat annesini kaybeder.Film şu şekilde başlar Sadık adlı oyuncu eve gelir tarihler 80 darbesi dönemidir.Karsı sancılar içindedir sokağa çıkarlar.Fakat yollar sessiz sakindir.Sıkı yönetim olduğu için kimseler yardımına gelmez ve karsı sokakta doğum yapar ve karısı ölür. Bu esnada sokakta askeri araba geçerken durur ve hemşerim ne oldu der.Bebek doğdu karım öldü der.Film başlar.

Sadık ile ege bölgesinde çiftlik sahibi olan babasının arası bozuktur.Babası Sadık’ ı İstanbul’a ziraat mühendisi olup çiftliğin başına geçmesi için gönderir fakat Sadık gazetecilik okur ve üniversite yıllarında siyaset ile çok yakından ilgilenir.Sadık2ın karısı öldükten sonra oğlunu kendisi büyütür aradan yaklış 7 yıl geçer.Bir gün anlarki amansız bir hastalığa yakalmış.Oğlunun yetim ve kimsesiz kalmaması için Egedeki babasının çiftliğine gider

Filmle Kurtlar Vadisi Irak aynı zamanda gösterime girmişti.İlk başlarda kurtlar vadisinin gölgesinde kalmıştı.Bazı sinemalar gösterimden kaldırmıştı.Daha sonradan filmin kaliteli anlaşıldıkça ve kulaktan kulağa yayılmasıyla sinemalarda tekrar gösterime girmişti.

Film muhteşem bir dram.Filmde ağlamayan insan sayısı pek nadirdir.Her izlediğimde ağladığım nadir fimdendir.Filmin senaryosu o kadar mükemmel ki insanı içine alıyor ve sizde o anları bizzat yaşıyorsunuz.. Onlarla gülüyor, onlarla ağlıyorsunuz.Film insanı gülerken ağlatabiliyor.

İmdb puanı 8.8 bu puan muhteşem olup.Avatar bile yaklaşamamıştır.Yapılmış en iyi filmlerden biri diyeniliriz.

10 01 01

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir