Baba The Godfather Filmi (Eleştirisi) İzle

Baba( The Godfather)

İmdb puanı: 9.2/10 üzerinden

Yapım: ABD     – 1972-

Tür: Dram, suç

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Süre: 2 saat 55 dakika

Oyuncular: Al-Pacino, Marlon Brando, Diane Keaton,

Sinama tarihinin en iyi filmlerinden biri olan bu film, Amarikaya yeni göç etmiş olan İtalyanların arasındaki mafya mücadelesini anlatıyor.

Amarika kıtasına yeni göç etömiş olan italyanlar arsındaki en büyük örgütlenmelerden biri mafya örgütüdür. Don Corleone(Marlon Brando) ,  Corleone ailesinin reisidir. Ailesini ayakta tutmaya ve düşmanlarına karşı mücadele ederken bir suikasta uğrar. Ağır yaralanır. Michael Corleone (Al Pacino) ailenin yeni lideri olarak yükselmeye başlar.

Her yönü ile kusursuz bir film.Ayrıca filmin yönetmeni  Francis Ford Coppola kutlamak lazım. Bir mafya ailesinin yapmak istemdiği bir işi yaptıktan sonra kensine düşman edinmiştir.Aile bu düşmanlar karşısında bir güçsüz düşer bir güçlü düşer.Birbirlerine bağlanırlar.Mükemmel bir oyunculukla bunca güzel şeyler bir araya gelince ortaya yıllar geçse de unutlmaz bir film ortaya çıkar.

Ayrıca filmi bu kadar unutmaz hale getiren Marlon Brando veu Al Pacino nun performansı kusursuzdu.Filmde zaman zaman sonuna kadar aksiyon zaman zaman sonuna kadar duygusallık bir arada olabiliyor.

Bu filmin bir güzellik yönüde  mafyanın içindeki insan faktöründen ileri geliyor.Ailesini her şeyin üstünde tutan keskin çizgilerle çizilmiş bir karakter portresi, karizmasıyla etkileyen bir mafya babası.

Manevi değerleri kaybetmemiş bir aile babası.Uzakta durmaya çabalarken kendini olayların içinde bulan babanın küçük oğlu Michael.Olağanüstü müzikleriyle kült,klasik kavramlarını hakeden yapım.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Atatürk'ün Cumhuriyetçilik İlkesinin Temel Özellikleri

Atatürk’ün Cumhuriyetçilik İlkesinin Temel Özellikleri

Cumhuriyetçilik Atatürk’ün Cumhuriyetçilik İlkesinin Temel Özellikleri “Bugünkü hükümetimiz, devlet örgütümüz doğrudan doğruya milletin kendiliğinden yaptığı …

1 Tanecik Yorum

  1. hayatımda izledigim en ‘BABA’ film :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir