Ana Sayfa / Ders Notları / Artık internetten kuma devri başladı

Artık internetten kuma devri başladı

İnternet artık hayatımızın yer yerinde yerini iyice aldı. Türkiye’de 26 milyon internet kullanıcısı olduğu söğlene dursun .Her geçen gün yeni haberler duyuyoruz. Daha önceden internetten kız isteme gibi ilginç haberler duymuştuk.

Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki Tük halkı  sanal aleme hızlı bir yuyum gösteriyor. Hatta yeni gelen nesil  gelecekte dünyada çığır açacak nitelikte. 15 – 16- yaşlarındaki gençlerimizin dahi internette binlerce siteleri bulunmakta. Meslek liselerinde müfredatında değişmesiyle birlikte bilgisayar bölümündeki öğrenciler programlama dillerinin verilmesi sonucu artık memlekette bilgisayar programlaması konusunda sıkıntı çekilmiyor gelecekte hiç çekilmeyecek gibi de görünüyor.

Avrupa ‘da sanal alemde kişi başı 30 dakika ile en fazla vakit geçiren ülke durumunda olan Türk halkı giderek çoluk çocuk, genç yaşlı, her meslekten vatandaşlarımız internette giderek daha fazla zaman geçirmekte.Bu gidişat dünya rekoruna doğru gidiyor.

Fakat şu eksikliğimiz mevcut internette daha fazla anlık mesajlaşma ve sosyal ağlarda vakit geçiriyoruz.Bunun yanında kulanıcıların büyük bir çoğunluğu internetten alışverişi güvenli bulmuyor ve ticari yönü zayıf kalıyor yada alışkanlıktan dolayı malı almadan önce canlı olarak görmek istiyor.

Gelelim haberimize internetti millileştirip ve yaşamımızın her yerine soktuk sanal alemden kuma ayarlayıp, alıyoruz.Mardin’de köydeki internette kafeden Suriye’deki arap kadınları ile irtibat kurup kuma olmaya ikna dip ülkeler arası kuma olayı gerçekleştirlmiş oluyor.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir