4+4+4 Yeni Eğitim Sisteminde Kitaplar Yetişmezse Ne Olacak

Bakanlığın bu soruya verdiği yanıt kitapların basımı yetişmezse fotokobi çekilek yönünde oldu.Yeni eğitim sisteminin kanunlaşması ile birlikte bakanlık çalışmalarına hız verdi.Gece gündüz yeni eğitim sisteminde oluşacak olan aksaklıkları önceden belirlemek ve çözüm bulmak için çalışan bakanlık teşkilatı yeni sistemin gelecek sene uygulanması yönünde kararlı.Eyerki kitapların basımı yetişmezse.MEB, kitap olmadan materyal sistemiyle dersin anlatılmasını sağlayacak. O dersin öğretmenine kitap haline gelmemiş, konuları ciltler halinde fotokopi verilecek. Öğretmenler dokümanlar doğrultusunda dersleri aktaracak.

Bakanlık teşkilatında bunlar olurken Bakanlığın taşra teşkilatında yeni sistemin sorunsuz uygulanması için hazırlıklar başladı.Okul müdürleri yeni dersler açma çalışmalarına başladı.Müdürler toplantılarında sorunlar ve çözüm önerileri görüşülmeye başlandı.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir