Ana Sayfa / Ders Notları / 2012 Filmi İzle

2012 Filmi İzle

 

İmdb Puanı:6.1/10

Kütük: ABD-Kanada 2009

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen: Roland-Emmerich

Oyuncular: John-Cusack, Amanda-Peet, Danny-Glover, Thandie-Newton

Yüksek bir bütçeli kıyamet filmi daha. Film kıyamet filmlerin daimi yönetmeni Roland Emmerich.Film bu kez yönetmenin daha önceki filmlerine göre daha büyük bütçe ile çekilmiş ve muhteşem görsel efektler mevcut.

Dünya da ters giden birşeyler olmaktadır.Dünya direk ısınmakdır.İlk defa bunu Hindistan’da bir maden mühendisi bulur ve ABD ‘ de bulunan bir arkadaşına bildirir. ABD başkanı hemen durumdan haberdar edilir ve birleşmiş milletler bazında gizli bir toplantıda bildirilir. Fakat bir durum ters gitmektedir. Felaket biraz daha geç beklenmektedir.Fakat erken gelir.Dünya devletleri buna gizli bir önlemler almaktadır.Deşifre etme girişiminde olanlarda suikasta kurban giderler.

Çin’de dünya kamuoyundan gizli gemiler yapılır.Bu gemiler dünya su altında kalındığında Nuhun Gemisi işlevini görecek ve sular çekildikten sonra hayatı devem ettirmeleri beklenmekteydi. Gemiye devlet büyükleri, zenginler, bilim adamları ve her cinsten birer çift hayvanlar alınır.Filmin konusu bir ailenin bu gemilere ulaşma çabasını anlatır.

Film mutlu son biter fakat ABD filmlerin klasiği olsa gerek milyonlarca insanın ölmesinin bir önemi yok eğer başroloyuncumuz kurtulmuşsa bir önemi yok. Film zaferle bitmiştir. Film görsel efekt olarak kusursuzdur.Sırf bu yüzden izlenebilir.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir