Gönderen Konu: Özür Grubu Atamasına İtiraz Dilekçe Örneği  (Okunma sayısı 3521 defa)

Çevrimdışı Sosyal Bilgiler1

• Administrator
  • Usta Öğretmen
  • Rep +712/-3
Özür Grubu Atamasına İtiraz Dilekçe Örneği
« : Ağustos 29, 2012, 01:57:28 ÖS »
                       ………………………. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
                                                                                                        …………………       
      Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne gönderilmek üzere, ………. T.C. Nolu ……….. doğumlu, ………….kızı/oğlu ……………..’yım. ……… İli  …………. İlçesi …………… İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İl dışı özür grubu atama, 2012 yılı Ağustos 1. ve 2. aşama tercihlerine başvurmak istedim. Ancak sistem eşimin çalıştığı ………. İlini, atamaya açmadı. Bu yüzden başvurum ve atanmam sağlanmadı.
    Eşim ……………., ……….. İlinde …………………. İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni(eşinizin görev yerini yazınız) olarak görev yapmaktadır. Ben ise ………………İlinde sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Mesleğimi seviyorum ve eşimin çalıştığı il emrinde görev yapmak istiyorum. Bu durumda maalesef eşimle ayrı İllerde hatta bölgelerde ayrı yaşamak zorunda kalacağız. Böylece ailemizin huzur ve refahı bozulacaktır. Ailemizin birliği bozulacak ve mağduriyet doğacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu bu uygulama T.C. Anayasasının 41. maddesine ve aile birliğinin korunması kanununa aykırıdır. Anayasamızın 41. maddesi: “Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ve uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilatı kurar. “ der. Aile birliğinin korunması kanunu da eşlerin bir arada yaşamasını gerekliliği ortaya koyar. Yasal haklarımın saklı kalması kaydıyla, mağduriyetimizin giderilmesi ve evlilik birliğimizin sağlanması için eşimin çalıştığı il emrine atamamın yapılması hususunda;
    Bilgilerinize arz ederim.                                    
                                                                                                                        28.08.2012

Adres: .
Tel. Cep:
Mail. Adresi:

EKLER:
1)   İlsis çıktısı (varsa)
2)   SGK belgesi (Eş durum Belgesi)
3)   Görev yeri belgesi (Eş için)
Kaynak:egitimhane
.

Sosyal Bilgiler

Özür Grubu Atamasına İtiraz Dilekçe Örneği
« : Ağustos 29, 2012, 01:57:28 ÖS »