Gönderen Konu: 6 . sınıf 1. dönem veli toplantı tutanağı örneği  (Okunma sayısı 49509 defa)

Çevrimdışı Sosyal Bilgiler1

• Administrator
  • Usta Öğretmen
  • Rep +712/-3
6 . sınıf 1. dönem veli toplantı tutanağı örneği
« : Ağustos 16, 2008, 06:56:36 ÖS »
...................................... İLKÖĞRETİM OKULU
2006-2007 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6-A SINIFI   
 I. DÖNEM I.VELİ TOPLANTISI
TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI TARİHİ   : 22.09.2006
TOPLANTI SAATİ   : 14:30
TOPLANTI YERİ   : 6-A sınıfı

GÜNDEM      :

1.   Açılış, yoklama ve yazman seçimi.
2.   Öğrenci velileriyle tanışma.
3.   Öğrencilerin sağlık, beslenme, başarı ve sosyal durumlarının görüşülmesi.
4.   Verimli ders çalışma yöntemleri ve derslere motivasyon konusunda bilgi verilmesi.
5.   Dilek ve temenniler.

MADDELERİN GÖRÜŞÜLMESİ:

1- Sınıf rehber öğretmeni ............. veli toplantısının açılışını yaptı. Toplantıya 22 öğrenci velisinin iştirak ettiği görüldü. Gelmeyen öğrenci velileriyle daha sonra görüşülmesine karar verildi. Yazman olarak Remzi Yılmaz seçildi.
2- Öğrenci velileriyle teker teker tanışıldı. Bu eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı temenni edildi.
3- Öğrencilerin sağlık, beslenme, eğitim ve sosyal durumları hakkında rehber öğretmen Serpil Kılıç sene başında yapılması gerekenler hakkında öğrenci velilerine genel bir bilgi verdi.
•   Çocuğunuzu asla kahvaltı yaptırmadan okula göndermeyin. İlköğretim çağındaki çocuklar çok hızlı bir büyüme dönemindedirler. Yemeklerini zamanında yemeleri çok önemlidir.
•   Çocuğunuzun kılık-kıyafetine özen gösteriniz. Kıyafetlerinin temiz olmasına dikkat ediniz.
•   Çocuğun yaşamındaki en etkili çevre ailedir. Anne ve baba olarak iyi  örnek olmaya çalışınız.
•   Çocuğunuza yeteri kadar harçlık veriniz. Arkadaş çevresini kontrol ediniz. İyi arkadaşlıklar kurmasına yardım ediniz. Gerekirse arkadaşlarının aileleriyle görüşünüz, tanışınız.
•   Çocuğunuzun başka arkadaşlarıyla ya da kardeşleriyle kıyaslamayınız. Ondan kapasitesinin üstünde bir başarı beklemeyiniz. Baskı altında tutmayınız. Ders çalışması için çok sıkıştırmayınız. Onun okul hayatına dair anlattıkların dinleyiniz.
•   Okulla ilgili anlattıklarını dinleyiniz. Başarısı konusunda okulla işbirliğine gidiniz. Çocuğunuzun önünde asla öğretmen yada idarecileri eleştirmeyiniz.
•   Ders çalışırken onu çarşı, Pazar işi için kaldırmayınız.
•   Belli davranışları içi anne ve baba olarak ortak tutum içine giriniz.
•   Çocuğunuzun iyi notların yanı sıra düşük notlar da almasının normal olduğunu kabul ediniz ve ona düzeltebileceği telkininde bulununuz.
•   Sosyal faaliyetlere katılmasına izin veriniz.
•   Çocuğunuzun önünde tartışmayınız, kavga etmeyiniz.
•   Çocuğunuzun bütün vaktini TV karşısında geçirmesine izin vermeyiniz.
•   Çocuğunuzun rahat çalışabileceği bir ortam hazırlayınız. Zararlı alışkanlıklar edinmesine engel olunuz.
•   Okula devam durumunu sık sık kontrol ediniz. Okula vaktinde gelmesine yardımcı olunuz.
•   Ona karşı sabırlı, soğukkanlı ve anlaıyşlı olunuz. Asla fiziksel şiddet uygulamayınız. Hep doğru hareket etselerdi anne babalar ve öğretmenler gerek kalmazdı. Veli toplantılarına mutlaka katılınız.
•   Herhangi bir problem olduğunda benimle irtibat kurunuz.

Bunun yanı sıra dünkü rehberlik dersimde öğrencilerime 6. sınıf oldukları için hissettiklerini ve size söylememi istedikleri şeyleri yazmalarını istedim. Arada bana ilginç gelenleri söylemek istiyorum. Öncelikle 6. sınıf oldukları için çok mutlular ve hepsi de çok çalışacaklarına söz veriyorlar. Sizlere layık olmaya çalışacaklarını söylüyorlar. Sizleri çok seviyorlar. Ama sizin onların yanında kavga etmenizi istemiyorlar.
4- Plansız ve programsız çalışmalar öğrenciyi derslerden uzaklaştırır,bu bakımdan özellikle evde öğrencilerimizi planlı ve programlı çalışmaya yöneltmemiz gerekmektedir .okulda öğrenilen bilgilerin ve derslerin evde düzenli olarak tekrarının yapılması öğrenmeyi ve anlamayı hızlandırır. İşte burada görev sizlere düşmektedir;  bu  tekrarın veya verilen ödevlerin yapılmasının takibi, denetlenmesinin yapılması öğrenmenin kalıcılığı açısından önemlidir.Bu yüzden düzenli olarak kontroller yapılmalı ilgilenilmelidir.Yalnız bu kontrollerin baskı altında, tutucu, bıktırıcı tutum ve sözlerden uzak olması gerekmektedir. Aksi taktirde bunlar öğrenciyi daha fazla ders ve okuldan uzaklaştırır, soğutur. Öğrencilerimizin okula gelirken ders araç ve gereçlerinin kontrol edilmesi eksiklerinin tamamlanması, yıpranmış olanların uygun bir zamanda onarımı ve bakımının yapılması bu öğrencilerimizin kişiliklerinin sağlıklı olarak gelişmesinde yardımcı olmaktadır.Bu işlerin düzenli olarak aksatılmadan yapılması sizlere düşen görevlerdendir.
5- Rehber Öğretmen ................. sağlık, başarı ve mutlu bir eğitim öğretim yılı dilekleriyle toplantıya son verdi.
alıntı:serpil

.

Çevrimdışı PeRi

• Usta Öğretmen
  • Rep +33/-10
Ynt: 6 . sınıf 1. dönem veli toplantı tutanağı örneği
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2009, 05:28:48 ÖS »
Ellerinize sağlık
fORUMDA PAYLAŞIMDA BULUNMAK İÇİN
1. http://www.sosyalbilgiler.org/forum/indir linke tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra  size verilen linki kopyayıp yapıştırabilirsiniz.
2.http://www.sosyalbilgiler.org/forum/index.php?action=downloads bu linkten uygun bölüme dosyanızı yükleyebilirsiniz.
3. Yada yeni konu açıp ek özellikler kısmına tıklayıp dosyanızı yükleyebilirsiniz.

!!! Okuyorsun, eğleniyorsun, öğreniyorsun. Paylaş ki başkaları da okusun, eğlensin, öğrensin !!!

Sosyal Bilgiler

Ynt: 6 . sınıf 1. dönem veli toplantı tutanağı örneği
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2009, 05:28:48 ÖS »