Gönderen Konu: YÖNET?C?LER VE Ö?RETMENLER?N REHBERL?KLE ?LG?L? GÖREVLER?  (Okunma sayısı 7430 defa)

Çevrimdışı velikz

• Administrator
  • Usta Ö?retmen
  • Rep +1/-0
YÖNET?C?LER VE Ö?RETMENLER?N REHBERL?KLE ?LG?L? GÖREVLER?
Okul Müdürünün Rehberlik ve Psikolojik Dan??ma Hizmetlerine ?li?kin Görevleri
T.C. Millî E?itim Bakanl??? Rehberlik ve Psikolojik Dan??ma Hizmetleri Yönetmeli?i’ ne göre
(2020) E?itim kurumu müdürünün görev, yetki ve sorumluluklar?:
MADDE 18 – (1) E?itim kurumu müdürü rehberlik ve psikolojik dan??ma hizmetlerine ili?kin
a?a??daki görevleri yapar:
a) Rehberlik ve psikolojik dan??ma hizmetlerinin yürütülmesinden birinci derecede sorumludur.
b) Rehberlik ve psikolojik dan??ma hizmetlerinin etkin ?ekilde yürütülebilmesi için hizmetin
gerektirdi?i fiziksel ?artlar? ve uygun çal??ma ortam?n? haz?rlar, kullan?lacak araç gereci sa?lar.
Kurumda birden fazla rehber ö?retmen/psikolojik dan??man olmas? durumunda fiziksel imkânlar
dâhilinde her bir rehber ö?retmen/psikolojik dan??man için ayr? oda tahsis eder.
S?n?f Rehber Ö?retmeninin Rehberlikle ?lgili Görevleri
MADDE 23 – (1) S?n?f rehber ö?retmeni a?a??daki görevleri yapar:
a) S?n?f rehberlik plan?n? okul rehberlik ve psikolojik dan??ma program? ile s?n?f rehberlik
program? çerçevesinde haz?rlayarak en geç ekim ay?n?n ikinci haftas?nda e?itim kurumu
müdürüne onaylat?r. S?n?f rehberlik plan?n?n bir örne?ini rehberlik ve psikolojik dan??ma servisi
ile payla??r. Plan dâhilinde uygulamalar?n? gerçekle?tirir.
b) S?n?f rehberlik program? kapsam?ndaki etkinlikleri s?n?f?nda uygular.

Sosyal Bilgiler