Ana Sayfa / Genel / Zindan Adası (Shutter Island) Filmi Yorumu ve Fragmanı

Zindan Adası (Shutter Island) Filmi Yorumu ve Fragmanı

Zindan Adası ( Shutter Island )

İmdb Puanı: 8.1/10

Tür: Gerilim, Gizem

Yönetmen: Martin Scorcose

Süre: 2.saat 28 dakika

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo

Zindan adası

Zindan adası filmi klasik hayal gerçek arası gelip giden ve sonunca seyirciyi yanıltmayı başaran filmler arasında. Filmin konusuna gelecek olursak.Film başında 2 tane ABD müfettişleri akıl hastanesinin bulunduğu bir adaya giderler.Gitmelerindeki amaçta esrarengiz bir şekilde hastanede bir hastanın ortalıktan kaybolmasıdır.

2 müdür adaya çıktıktan sonra hastanede akıl almaz bir takım şeyler döner.Hastane doktoru müdürlerin istedikleri evrakları vermemektedir.Bir takım delilleri saklamaktadır. Müdürlerin başkanı Andrew kendinin kandırıldığını ve hastanede bir takım gizli deneylerin yapıldığını düşünmektedir. Bu yönde adada ve hastanede bir takım araştırmalar yapar.

Daha sonra hastaneden kaçan suçluyu bulur ve onla konuşur.Suçlu Andrew’e seni oyuna düşürdüklerine üzerinde deneyler yapıldığı habersizce ilaç verildiğini söyler.Andrew iyice kuşkucu olur ve filmin düğümü deniz fenerinde biter.Orada doktorla karşılaşır ve bir takım filmin başından beri devam eden olayların düğümü çözülür.Andrew geçmişi ile yüzleşir.

Burası filmin düğüm noktası isterseniz okumayınız.

Andrew halbuki 2 senedir akıl hastanesindeymiş. Eşi, çocuklarını boğduğu için eşini öldürmüş.Ailesinin yok olmasına dayanamayınca akli dengesi bozulmuş.Hastanede tüm doktorlar Andrew’i iyileştirmek için ellerinde gelen tüm tedavi medhotları kullanıyorlarmış.Son olarak ta Andrew’i polis rolüne dokmuşlar özel doktorunu da ortağı yapmışlar.Doktorlar sırf Andrew’i iyileştirmek için bir tiyatro oynamış.Amaçları da Andrew’e gerçekleri kabul ettirmek

Gerçekle yüzleşmek istemeyen Andrew filmin sonunda bir anada karısını öldürdüğü ve kendisinin polis değil de hasta olduğunun farkına varırılar.Doktorlar başarılı olmuşlardır fakat bu kısa sürer.bir kaç gün sonra son olarak ağzını aradıklarında hala kendisinin polis olduğunu düşünür.Ve tehlikeli hastalara yaptıkları gibi idama göndeririler.

Hakkında Sosyal Bilgiler

9 Yorumlar

 1. ya elamanın bırı flım ıcın sacma demıs +7 yaş üzeri flimler seyretmesın kapasıtesıni zorlamasın. flim çok güzeldi ama bence de flim bıtmedi gibi..belkide sonuc bize gösterdikleri değildir belkide biz başa döneceğizzz…he bıttıysede akıl oyunları dövüş kulub u tarzı guzel bir flimdir…

 2. filmin sonunu izleyipte kafası karışan arkadaşlara bi yorumum olacak umarım katılırlar leo aslında polis ve o adaya işi öyle gerektiği için gidiyor yani filimde söylediği gibi tesadüf ama devlet aslında o adada merdiven altı deneyler yapıyor ve leo bunun farkına varıyor leo aslında şizofren değil yanındaki ortağı zannettiği adam devlet tarafından leoyu adaya göndermek için planlandı ve leoya deli muamelesi yaparak bir oyunun içine sürüklediler ve başarılı olduklarını sanıyorlar leo filmin sonunda kabul etmiş gözüküyor ve idam için fenere götürülüyor
  bence; film bitmedi devamı var yani ikisi çıkar ve leo bir şekilde adadan kurtulur.

 3. EVT SONUNU ÇOK DOĞRU YAZMIŞSIN KABULLENEMEYENLER VAR… FİLMİN SONUNDA ADAM DEDİ HAYVAN GBİ YAŞAMAKMI DAHA İYİ YOKSA İYİ BİRİSİ OLMAK GİBİ ÖLMEKMİ DEDİ YAAAAANİİİİ İYİ BİR İNSAN GBİ ÖLMEYİ SEÇTİ KENDİSİ KABULLENEMİYOR AMA BİLMEZLİKTEN GELMEK İSTİYOR:(((( ÇOK HAKLIYIM!!

 4. bu filme saçma diyen adam muhtemel bir recep ivedik hayranidir…pardon yaa muhtemel diil kesin :.d:dD:: süperrrrrrrr filmdiii tşkler

 5. G.tune G.rs.n

  ne saçması ya bebek filmlerini izliye izliye adam gibi bi film nasıl olur unutmuşsunuz heralde

 6. deliganlıya katılıyorumm.inanın böyle film seyretmedim.2 saat boşa seyretmişim.Leo ne biçim bir filmde oynamış yakıştıramadım.

 7. Saçma film

 8. Aynen katılıyorum… Kurbanlık koyun gibi ölüme gidiyor….

 9. filmin sonunda hala kendini polis sanmıyor aslında.. chuck diyerek doktorunu iyileşmediğimi gosteriyor.. sonra diyor ki “i’d die as a good man, instead of living as a monster”.. ya da bunun gibi bir sey… Yani aslında farkına varıyor. Ama artık yaşamak istemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir