Yüreğine Sor Filmi

Yüreğine Sor

İmdb Puanı: 6.4

Menşi : 2010 Türkiye

Tür : Dram

Yönetmen : Yusuf Kurçenli

Oyuncu : Tuba büyüküstün, Şevval Sam, Ayla Algan, Kenan Ece, Murat Gökgöz

Yüreğine Sor filmi yaklaşık 10 film çeken yönetmenin “bu benim ilk filmim” dediği filmdir.Yarıca filmin senaryosu yaklaşık 10 yıl sürmüştür. Yüreğine Sor filmi Osmanlının son dönemlerinde yaşanan bir yasak aşkı konu almaktadır.

Yasak aşktan kastımız müslüman bir kız ile hiristiyan bir erkek arasında karadeniz de geçer. Fakat erkek  hiristiyan olduğunu gizlemektedir.

Yüreğine Sor filminde karadeniz insanıda mükemmel yansıtılmış.O karadeniz insanın hırçınlığı, inancı ve sevdası filme ayrı bir güzellik katmış.Bunun yanında internet dünyasında kulaktan kulağa modern bir ferhat şirin hikayesi yada ikinci bir selvi boyluk al yazmalım olayı mı zuhur ediyor diye görüşler yayılmakta.Birde bu aşk hikayesi muhteşem bir Karadeniz doğası güzelliği içinde dönmesi filmi ayrı bir güzellik katıyor.

Filmde o saf aşkı ile sizi büyüleyecek.Tuba Büyüküstün’nün ilk uzun metrajlı bir sinema filminde baş rol oyuncu.Bir çok kişi sırf  Tuba Büyüküstün’nün oyunculuğu görmek için Yüreğine sor filmine gidiyorlar.Bir unsuru da övünerek belirtmek istiyorum.Türkler güzel korku filmi çemese de mükemmel ötesi dram filmleri çekiyor.Babam ve Oğlum’u hatırlarsınız neredeyse tüm Türkiye ağlamıştı.

Yüreğine sor filmin Karadeniz doğasının belkide katkısı da olacak ki muhteşem mazaralar ve arka planlarla çekilmiş.Sanki her sahnesi bir ressamın elinden çıkmış.Bu konuda Nuri bilge Ceylan’ı hatırlamamak mümkün değil.fotoğraf sanatçılığının etkisiylede olacak ki Yönetmenimizin tün filimlerinden rast gele kareleri al sergi aç.Yüreğine Sor filmide bu konuda oldukça iyi bir performans sergilemiş

Yüreğine sor içinde yaşamı barındıran, tüm samimiyeti ve doğallığıyla büyük bir engele rağmen imkansızlığıyla yaşamaya çalışan tutkulu bir aşk.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir