V For Vendetta film yorumu

V For Vendetta

Imdb puanı:8.2/10

Menşi:2006-İngiltere,Almanya,ABD

Türü:Aksiyon,Bilim kurgu,gerilim,Politik

Yönetmen:James Mc Teigue

Müzik:Dario Marianelli

Süre: 2 saat 20 dk

Yaşamın belli dönemlerinde her insanın mutlaka içinden sıyrılamadığı ön yargıları mevcuttur.Eminim birçok insan V For Vendetta filmi hakkında ön yargısı olmuştur.Bence,işte bu önyargıları kıracak bir film.2006 yılı,ABD,İngilter ve Almanya ortak  yapımı.En iyi 50 film arasından 28. sırada yer alıyor.Türü gerilim,politik,Bilim kurgu,macera olan filmin yönetmen koltuğunda James McTeigue var.V For Vendetta filminin müzikleri Dario Marianelli tarafından yapılmış.

V For Vendetta filmine kimle mi hayat vermişBaşrolleri Natalie Portman,Hugo Weaving,john Hurt, Stephen Fry gibi başarılı oyuncular paylaşmış.

V olarak bilinen maskeli bir adam resmen İngiltere’nin sömürülen ve ezilen insanların illegal savunucusu durumunda.geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngilteresi’nde korkuyla sindirilen halkına egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran biridir.V İngiltere halkını,kendisiyle Guy Fawkes günü olan 5 kasım’da Parlamento’nun çevresinde buluşmaya davet eder.

V For Vendetta,romandan uyarlanarak senaryosu hazırlanmıştır.Her ne kadar romanı kadar duygu verilememiş olsada konusuyla can alıcı noktalara değinilmiş.

BU MASKENİN ALTINDA ETTEN FAZLASI VAR.BU MASKENİN ALTINDA BİR FİKİR VAR VE FİKİRLER ÖLÜMSÜZDÜR,KURŞUN GEÇİRMEZDİR…

YAZAR: Evgin ÇAY

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir